avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate aqarela

Activitate aqarela

Discuție Divort
Buna seara.as avea cateva intrebari.Sunt casatorita din 2011 si am un bebe de 9 luni.sotul meu are o aventura "de cateva luni" cu o "doamna" casatorita..irelevant.A muncit in Spania de unde ii revine un venit in jur la 600 de euro.plus chiriile pe 2 garsoniere 200 de euro(foarte posibil nedeclarat) plus o bursa la facultate de cam 100 de euro.In cazul divortului (iminent) cat revine pentru pensia alimentara?eu am decis sa vada copilul luni, miercuri, si sambata.Ii pot reveni mai multe zile?e posibil sa aiba dreptul la custodie jumi juma?in cat timp se poate solutiona divortul?
Răspuns la discuția Divort, partaj
si daca ratele de la apartament nu au fost platite de mine,ci de mama mea?si inca ceva,,,atunci eu pot cere pensie alimentara?amandoi avem somaj din strainatate.el mai are venituri si din 2 chirii ale apartamentelor achizitionate inainte de casatorie..ce imi corespunde?
Discuție Divort, partaj
Buna ziua.sotul meu vrea sa divorteze dupa 3ani d casatorie. Avem un bebe de 7luni.in momentul d fata stam in apartamentul meu achizitionat inainte d casatorie,dar la care inca mai platesc rata.are vreun drept asupra apartamentului?