avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1353 soluții astăzi
Forum Activitate connect32

Activitate connect32

Buna seara,

Pentru a putea tine evidenta cu SSM si PSI trebuiesc facute ambele cursuri?Daca da,aveti ceva site-uri unde ma pot interesa?Mentionez ca sunt din Bucuresti.
Pot tine evidenta SSM si PSI chiar daca mai sunt incadrat si pe o alta functie?

Multumesc,
Răspuns la discuția Inregistrare contract comodat
Va multumesc!
Buna ziua,

Contractul de comodat dintre o persoana juridica si o persoana fizica privind sediul social cu valoare "0",trebui inregistrat la administratia financiara?
Mentionez ca intre timp am facut si un act aditional la acel contract privind delimitarea spatiului pentru sediul social.
Am tot auzit ca daca nu ar fi inregistrat am primi o amenda.Azi am sunat la administratia financiara S4 persoane juridice pentru mai multe informatii si raspunsul a fost ca nu trebui inregistrat nimic la ei atata timp cat valoare este "0".
Poate sa ma ajute cineva cu un raspuns daca trebui sau nu inregistrat?Se incheie pur si simplu acest act in doua exemplare si intra in actele firmei?
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie:
In cadrul unui SRL. care are un singur salariat si executa prestari servicii mai trebuiesc completate acele fise individuale de instructaj?Sediul societatii este intr-un apartament.
Daca da,care ar fi solutia cea mai ieftina pentru aceste fise tinand cont ca exista doar un singur angajat.
Răspuns la discuția Contract mediere firma recrutare
Va multumesc!

Sper sa nu pierd aceasta oportunitate refuzand semnarea acelei clauze.
Răspuns la discuția Contract mediere firma recrutare
Contractul de mediere cu acea clauza se va incheia intre mine si firma de recrutare care a facilitat angajarea mea,deci fata de angajator nu voi avea nici o obligatie.
Intrebarea mea este daca trebui sa accept si sa semnez acel contract cu firma de recrutare.
Buna ziua,

Am apelat la o firma de recrutare in vederea gasirii unui job din localitatea din care sunt.In urma discutiei cu firma de recrutare,aceasta a gasit un job conform profilului meu dar spun ca va trebui sa semnez un contract de mediere cu ei.
Acel contract de mediere consta in faptul ca timp de doi ani eu nu am voie sa parasesc compania la care am fost angajat.In caz contrat va trebui sa platesc firmei de recrutare o penalizare de doua salarii brute.Au spus ca pun aceasta clauza deorece doresc colaborari cu persoane stabile.
Vroiam sa va intreb daca este legala aceasta clauza si daca intradevar sunt aceste contracte de mediere.
Va multumesc!