avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1416 soluții astăzi
Forum Activitate llacramioara

Activitate llacramioara

Sunt din comuna Cumpana si vecinul meu vrea sa se branseze in cutia de gaz, care este pusa la 50 de cm de hotar pe gardul meu. Acesta ne fiind gard intre mine si el, si fiind gard lateral, care da la blocuri. Vecinul meu sustine, ca nu are nevoie de acordul meu notarial. Intrebarea mea este, va rog frumos, daca cineva poate sa imi raspunde sau mai cunoaste un astfel de caz. Vecinul meu, venind cu muncitori dela Congaz, fara ordin de servici, ne vrand sa se legitimeze sau sa arata legitimatia de servici sa vad da ca acasta este vizata la zi. Parerea dv este o sa reuseasca sa perforeze instalatia sa-l branseze fara acordul meu notarial? Va rog din suflet sa-mi dati sfaturi intru cat de pe data de 8.10. 2013 traiesc un adevarat cosmar, fiind amenintata de catre lucratori congaz, ca daca vecinul nu obtine acordul meu notarial, imi va opri furnizarea de gaze. Din data de 9.10.2013 am depus reclamatie la Congaz pe Vasila Parvan, dandu-mi se numar de inregistrare, dar intre timp, fiind presata in continu de diferite persoane din acasta intitutie. Daca puteti sa imi indrumati pasi, pentru a putea rezolva acasta problema. Multumesc anticipat.