avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters301822

Activitate ContSters301822

stiu ca este pacat de acei bani mai ales ca erau inprumutati dar peste tot in Romania daca vrei sa rezolvi un lucru in instanta ai nevoie de bani iar eu nu dispun de ei,iar peste 1,2,3,4 (etc)ani cand se va finaliza procesul banii recuperati (daca vor fii recuperati) vor fi banii cheltuiti cu procesele .
multumesc mult pentru raspuns,pot sta linistit ,iar banii cred ca ma voi lipsi de ei stiind cat poate dura un proces in tara asta unde legile sunt facute pentru cei cu bani,iar eu neavand bani de tribunale ma voi resemna cu pierderea lor.
Buna ziua poate ma poate ajuta si pe mine cineva,luna aceasta am cumparat o masina din jud timis ,masina fiind adusa din italia ,am verificat actele toate sunt ok am mers cu vanzatorul am incheiat contractul de vanzare cumparare ,am mers la politie de unde s-au scos numerele provizorii si am plecat spre casa ,am urmat procedura legala pentru inmatriculare adica programare RAR ,am fost acolo am achitat toate taxele si asteptam sa mi se elibereze actele ,cand colo se prezinta in fata mea 2 agenti de la furturi auto spunandu-mi ca masina este declarata furata din italia in luna aprilie,mi s-a retinut masina in vederea investigatiei deschisandu-se dosar penal pe aceasta problema .Intrebarea mea este daca voi avea probleme ,si cum ami pot recupera banii inapoi de la cel care m-ia vandut acea masina furata?