avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate mirceadanutz

Activitate mirceadanutz

multumesc frumos. asta era raspunsul pe care il asteptam!
am citit pe mai multe forumuri. si asa scria ca plangerea trebuie depusa in 60 de zile de la data savarsirii infractiunii. oricum nu mi se pare normal sa platesc pentru unu care nu stie ca se merge pe partea dreapta si mai ales in curba.
plangerea pentru vatamare corporala nu se face in maxim 60 de zile de la data incidentului?
salut! acum 2 ani jumate mergeam cu masina pe un drum agricol. intr-o curba fara vizibilitate mi-a aparut brusc un scuterist. mergea pe partea stanga, adica pe sensul meu de mers. am pus frana dar drumul era pietruit si n-am putut evita. s-a ales cu o lovitura la picior. politia nu s-a prezentat la fata locului din motivul ca nu era drum public ci drum pe camp. seara m-am dus la politie si am spus ce aveam de spus. baiatul respectiv a venit la mine sa-i platesc zilele de spitalizare . i-am spus sa ma dea in judecata. n-am mai auzit nici de el pana astazi. a venit la mine si mi-a zis sa-i platesc zilele de spitalizare ca altfel ma da in judecata(a venit la mine cu o hartie prin care spitalul il soma sa plateasca 700 ron). ce credeti la 2 ani si jumatate de la incident mai poate pune plangere pentru vatamare corporala impotriva mea?