avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Activitate Viorel_Popa

Activitate Viorel_Popa

Bună ziua, întrebarea mea se referea la indemnizatia de șomaj acordata după încetarea perioadei de CCC.
Mulțumesc!
Bună seara,
As dori sa va întreb care sunt pașii pentru acordarea indemnizatiei de șomaj după încetarea indemnizatiei de creștere copil în situația în care firma la care îmi desfășuram activitatea se află în suspendare
Vă mulțumesc.
Buna ziua, am o intrebare legislativa. Daca nu lucrezi cu carte de munca si totusi platesti cartea de munca beneficiezi de indemnizatia pentru cresterea copiluilui? Daca da in ce conditii si ce valoare a acestei indemnizatii o primesti daca platesti de ex valoarea minima pentru cartea de munca? Sau poate imi spuneti formula de calcul in cazul in care se acorda aceasta indemnizatie doar prin plata carnetului de munca. Va multumesc.
Buna ziua, ma numesc Viorel Popa. Momentan sunt anagajat la zi in cadrul unei intreprinderi. As vrea sa va intreb daca din punct de vedere juridic societatea la care sunt angajat este obligata sa imi ofere zile libere pentru studii, si aici ma refer la zile platite sau supliment la concediu, daca eu sunt masterand la zi. Va multumesc.