avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Activitate Carmenmoise

Activitate Carmenmoise

Răspuns la discuția Ucidere din culpa
Au venit cei de la criminalistica, au luat probe, au facut expertiza masinii, iar acum tatal meu este acasa... ce urmeaza sa facem? ce asteptam acum?Mentionez ca i s-au luat si tatalui meu analize si au iesit negative pt alcool...victima este cunoscuta de politia locala pt consumul de alcool...
Buna Ziua
In data de 15 oct la ora 10.00 pe un drum national intr-o zona neiluminata corespunzator tatal meu conducand o duba a trecut peste un obstacol care era plasat pe mijlocul benzii crezand ca este un caine fara a se intoarce sa vada ce este. ulterior dupa cativa km a fost oprit de politia rutiera pentru un control de rutina.Acestia au observat sange pe usa din spate a dubei si in consecinta a fost retinut pentru a da declaratii.Tatal meu le-a explicat politistilor ca a trecut peste un caine cu cativa km in urma dar intorcandu-se acolo s-a constatat ca era o femeie in varsta de 78 ani .Va rog sa-mi spuneti ce se poate intampla acum...? Mentionez ca tatal meu s-a oprit intr-o benzinarie inainte de a fi oprit de politie unde s-a vazut pe camerele de supraveghere ca nu s-a uitat pe langa masina deoarece nu a dat importanta incidentului fiind convins ca a fost un caine.
Deasemenea victima intinsa pe carosabil si se pare ca in stare de ebrietate.

Va rog sa-mi dati niste indicatii, ce trebuie sa facem...