avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1892 soluții astăzi
Forum Activitate danilas

Activitate danilas

pt.d-l avocat Patrascu...
nici nu stiu ce sa fac...
s-a gasit un binevoitor,respectiv fiul batranei accidentate care ,se pare ca se cunoaste cu toata lumea din localitate,respectiv repara masini ,si care,dupa refuzul acesteia de a merge la spital cu echipajul smurd a dus-o personal la spital
la doua zile dupa accident am fost sa o vizitez pe batrana sa vad ce pretentii are dar am dat peste fiul acesteia care m-a repezit si nu a vrut sa stea de vorba cu mine(locuiesc in aceeasi curte)
nu stiu nici acum cate zile de ingrijiri medicale are,daca depune plangere...
politistul care ancheta cazul a intrat in concediu pana pe 3 noiembrie
nu stiu daca apreluat cineva ancheta...
am vazut o copie la dosar a unui act medical si acolo sunt mentionate cateva traumatisme
nu am vazut nimic legat de fracturi...
zilele de ingrijiri medicale sunt doar zile de spitalizare efectiva sau se considera si ambulatoriu?
buna ziua
am avut ghinionul sa am un accident pe trecerea de pietoni,respectiv,o doamna in varsta de 68 ani a luat-o la fuga pe trecerea de pietoni,ea aflandu-se in afara partii carosabile iar eu deja angajat in traversarea trecerii cu un autovehicul.
batrana s-a izbit violent de oglinda retrovizoare dreapta a autoturismului si a cazut jos , alegandu-se cu cateva zgarieturi la o mana pe care a izbit-o de oglinda
aceasta a fost consultata de echipajul SMURD ajuns la fata locului si a refuzat sa mearga la spital specificand ca nu are nimic
intreb ce poate sa se intample in acest caz?
precizez ca cei de la politie mi-au ridicat permisul de conducere si mi-au dat dovada cu drept de conducere pentru 15 zile
are cineva idee ce trebuie sa fac in continuare?