avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 958 soluții astăzi
Forum Activitate annypetean

Activitate annypetean

Buna ziua,revin cu aceasi problema, chiar daca au mai trecut inca 4 luni si cand il sun imi spune acelasi lucru, Daca am primit citatie prin posta_ Ca trebuie sa o primesc in decurs de 30 de zile, din noimbrie asteptamm. E normal, cand am reusit sa gasesc ceva pe net in leg cu dosarul nostru, era inregistrat doar din 27 martie, adica aproape 5 luni dupa ca l am platit.

Nu stiu cum sa fac, si nici ce sa fac, am mai platit inca o taxa de 180 lei la primarie care tot el ne a zis sa o platim. Nu stiu ce sa fac in continuare. Va rog daca aveti un sfat....
Multumesc frumos !
Răspuns la discuția Vreau sa am carte de munca
Ma gandesc sa imi fac PFA, dispun de ceva venituri, si va mai intreb o data sa fiu sigura ca am inteles. Unde sa ma duc sa imi fac PFA, ce acte am nevoie, si daca imi fac PFA dispun de asigurare medicala, si pot sa incerc sa obtin un imprumut de la banca dupa 1 an de zile? Imi cer scuze daca va aglomerez dar chiar nu stiu cum sa procedez. Va multumesc frumos inca o data.
Cu stima Anny Petean
Buna ziua, am o problema si as vrea sa o rezolv dar nu prea stiu de unde sa incep. Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati.
Nu am carte de munca si as vrea sa imi fac,si sa imi platesc darile la stat. Ce trebuie sa fac, unde trebuie sa ma duc. Daca vreau sa fac un imprumut in banca am nevoie de carte de munca, daca am un accident sa o problema de sanatate am nevoie de asiguare medicala. Cum trebuie sa procedez, ce acte am nevoie, va rog sa ma ajutati.
Va multumesc anticipat.
Buna ziua, e putin direct titlul problemei mele, dar nu am gasit altul mai potrivit.
In urma cu aprox 4 luni am dat toate actele, chitante, etc, am facut plata avocatului, tot ce mi sa cerut ca sa recuperam taxa de mediu la masina. In sept am inceput sa fac rost de acte chitante copi dupa toate actele si ce a mai cerut. in data de 9 nov am predat tot si am platit avocatul, dara nici pana in ziua de azi nu am primit un tel din partea dansului, sa ne spuna daca a facut ceva sau nu. Eu il sun am mai vb cu el de 2 ori de cand am facut plata, ( el fiind foarte ocupat, nu contest ) dar cand il intreb daca a facut ceva a zis ca asteapta raspuns de la finante ca sa mearga in instanta . Eu nu inteleg ce raspuns, asteapta de la finante, are original si copie dupa chitanta cum ca am platit taxa de poluare. Nu ma pricep dar nici nu imi cad banii di bunzunare, el cand am vb cu el a zis ca maxim 2 luni dureaza pana avem un rasp, daca ne primim sau nu banii inapoi, au trecut 4 luni si nici nu a inceput procesul, va rog frumos sa ma ajutati, cu un sfat. CE SA FAC?
Va multumesc frumos !
Ce fel de plangere as putea sa fac.Nu vreau sa am probleme, vreau doar extrasul de cont, nu vreau sa acuz pe nimeni . Va multumesc pt raspunsul d-voastra.
Am fost azi la banca si am cerut un extras de cont, un desfasurator cu tranzactiile care s-au facut din contul meu, dupa care i -am spus la doamna de la ghiseu ca vreau sa inchid contul.Am cerut extrasul de cont pt ca imi lipsesc 300 E din cont, dupa calculele mele, si am vrut sa vad daca ma insel sau NU. Doamna imi da sa semnez direct inchiderea contului, si schimbul valutar pt bani care au mai ramas in cont .Cand am intrebat de extrasul de cont, cand il primesc, a spus ca ea a crezut ca pe mine ma intereseaza doar cati bani mai am in cont, si ca nu mai poate sa imi dea extrasul de cont odata ce a inchis contul. I -am repetat ca prima cerinta a fost extrasul de cont , nu lichidarea, am rugat-o sa faca ceva sa repare greseala deoarece am nevoie de extrasul cu tranzactiile mele, si a zis ca nu poate sa faca absolut nimic, sa terminat. I am multumit ca intr un fel mi a confirmat ca ceva nu e in regula cu bani....Am ultimele 2 chitante cum am scos banii, penultima, anul trecut in decembrie cand au ramas in cont bani care trebuiau, si ultima de cateva zile in care nu gaseam explicatia pt cei 300 E.As dori daca se poate face ceva sa ma ajutati, contul era deshis de anul trecut. Am trimis un mail banci respective dar nu am primit nici un raspuns.Va multumesc anticipat, si va doresc Sarbatori Fericite
Răspuns la discuția Vreau sa deschid ghereta Fornetti
Firma de unde as lua produsele, imi afera ei tot ce am nevioe, eu am nevoie de spatiu si aprobari. Va multumesc frumos ca mi-ati raspuns, si am sa va scriu din nou daca ma impotmolesc, undeva pe parcurs :-). Va doresc o zi minunata!!!
Buna ziua, Incerc sa deschid o ghereta gen forneti pe o strada principala langa statia de autobus, si nu stiu unde sa ma duc sa cer spatiu, aprobari, ce conditi trebuie sa indeplinesc, in mai putine cuvinte, nu stiu de unde sa incep. Va multumesc frumos, anticipat
Va multumesc frumos !!! O zi buna !
Vreau sa cumpar o casa cu teren la tara, cine ne a arata terenul zice ca e imputernicit, dar eu as vrea sa verific daca ceea ce am vazut este in regula si pe acte, mp, localizare, extravilan, intravilan. E prima data cand fac o investite si nu ma pricep deoloc. Va multumesc anticipat!