avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 452 soluții astăzi
Forum Activitate catalin231

Activitate catalin231

Răspuns la discuția sentinta
nu am primit nimic acasa de aceea ma ingrijorez si pe portal la cai de atac; nu exista informatii va.multumesc mult pentru raspuns ,sper sa primesc si acasa
Răspuns la discuția sentinta
20.01.2014
Ora estimata: 9:00
Complet: 8 penal
Tip solutie: Condamnare
Solutia pe scurt: condamnă inculpatu la pedeapsa de 2 luni închisoare, cu aplicarea art. 81 Cp.
Document: Hotarâre 148/2014 20.01.2014

ultima modificare a fost pe 6 02 altceva nu apare ,dar nu trebuie sa primesc o hotarire acasa? va multumesc
Discuție sentinta
buna seara pe 21 01 2014 am primit o comdamnare de 2luni inchisoare cu aplicarea art 81 atit scrie pe portal just ,acasa nu am primit nicio hotarire nu stiu nimic am vb cu av din oficiu atunci si mia zis sa astept hotarirea acasa detunci numai raspunde la tel ce trebuie sa fac va rog ?am gasit de munca in afara nu stiu daca pot pleca,ce trebuie sa fac?
Răspuns la discuția Citatie proces
buna ziua,am primit o hotarire ,condamna inculpatul la 2luni inchisoare cu aplicarea art81.cp.trebuie sa merg la inchisoare?va rog imi puteti raspunde?
Răspuns la discuția Citatie proces
multumesc pentru raspuns,pe citatie scrie art.215 ind1 cp,nu stiu cum sa procedez e marea greseala a vietii mele am chitantele tot o sa achit tot nu am putut mai devreme si nu imi permit sa consult un avocat
Discuție Citatie proces
buna ziua sunt inculpat intrun proces de delapidare,am luat suma de 4000lei, am dat 3000 inapoi si luna care vine ii dau si pe ceilalti,am recunoscut fapta de la inceput am colaborat cu organele de politie,si acum am primit citatia pentru 20noiembrie sa ma prezint la proces ,nu imi permit un avocat ,cum aflu ce avocat mi se pune din oficiu?ce trebuie sa fac ?ce ma asteapta?va rog ma puteti ajuta?mentionez ca nu am avut probleme cu legea,pina acum...