avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 979 soluții astăzi
Forum Activitate ioanpas

Activitate ioanpas

Buna nu sunt casatorit dar am recunoscut un copil precum a fi al meu ...as putea sa imi iau acest concediu??!
ok voi merge sa depun plangere la parchet...dar eu nu mai stiu nimic de eade vreo 6 luni de zile,
dovezi ar fi ca lucreaza la negru ,locuim in acceiasi comuna ,fetitele au varsta de 5 si respectiv 7 ani si nu vrea sa tina legatura cu ele nu vrea sa le vada nicidecum....pe motiv ca nu o lasa concubinul
sincer sa va spun pe ea nu o intereseaza ca are 2 fetite .nu vrea sa auda de nimic.... deci sa inteleg ca nu exista lege pt asa ceva ?defapt DA ....traim in romania unde e ipocrizia in floare... #-o
si atunci cum ar trebui sa fac ca sa o fac sa plateasca?
Doamna(domnul) gi-jane2 fosta sotie nu lucreaza legal lucreaza la negru as avea sanse sa recuperez ceva prin executor ???
- am formulat plangere penala pentru savarasirea infractiunii prev.de art.378 al.1 lit.c) c.pen.-abandonul de familie, plangere pe care am depus-o la politie dar dosarul a fost purtat aproximativ un an de la politie la parchetul de pe langa judecatoria careia i-ar reveni competenta sa judece cauza in fond,si apoi a fost clasat pe motiv ca inculpata nu are un loc de munca stabil...
da am hotarare judecatoreasca din data de 10 -03-2014
Buna ziua as dori sa deschid actiune in insatata pe cale civila pt neplata pensiei de intretinere minori ...intrebarea este imi trebuie avocat ? sau cum ar trebui sa procedez?
Răspuns la discuția Pensie de intretinere minori
va multumesc....