avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1805 soluții astăzi
Forum Activitate SelaruMarian

Activitate SelaruMarian

Răspuns la discuția Concediu odihna
Va mulțumesc!!!
Discuție Concediu odihna
Soția maii are dreptul la concediul de odihna neefectuat în anul 2017 și integral anul 2018,având în vedere că din luna mai 2017 și pana în prezent a fost în concediu medical?A întrebat la societatea unde este încadrată și i s-a comunicat ca nu mai are dreptul la concediul de pe anul 2017...Mulțumesc
Discuție Credit express
Astazi am fost sunat pt a doua oara X-( de catre o domnisoara de la CREDIT EXPRESS(asa spunea dansa) sa ma intrebe despre nu stiu ce firma TRUST CONMAR Baia Mare la care cica as fi administrator #-o ,numarul meu avandu-l de la fiul meu (de 14 ani!) ,eu locuind in jud Timis fara sa am vreo legatura cu acea firma sau cu cineva din judetul unde este inregistrata...
Ma intereseaza cum pot scapa de aceasta hartuire(gratuita) fara sa apelez la tribunale...
Multumesc anticipat
Discuție Ipoteca C.F.
Buna ziua.Am o nelamurire legata de incheierea procedurilor legate de radierea ipotecii din CF dispusa in urma executarii silite si anume daca sunt obligat sa platesc declaratia notariala de primire a sumei datorate dispusa cu titlu de sulta prin sentinta civila.
Mentionez ca eu sunt cel care am platit suma datorata iar cel care trebuie sa-mi dea declaratia notariala imi solicita o anumita suma pentru a-mi inmana acea declaratie notariala.
Va multumesc anticipat.
Discuție Somaj
am dreptul la somaj daca pe perioada cat am fost angajat (cu contract de munca pe perioada determinata) am obtinut si venit din inchirierea unui garsoniere(cu forme legale,desigur) iar la incetarea contractului de munca (10 ianuarie 2014) reziliasem si contractul de inchiriere(cu data de 01 ianuarie)?
multumesc...
Răspuns la discuția Repartizarea diferentelor de apa
multumesc
Doresc sa ma informez care este criteriul de repartizare al diferentei rezultate dintre consumul inregistrat de apometrul general si apometrele de apartament...
Mentionez ca doar apometrul general este inregistrat la firma de distributie a apei reci menajere,cele din fiecare apartament sunt apometre individuale.
Va multumesc anticipat.