avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Activitate J13

Activitate J13

Chitantele le tai tot pe societate, apoi societatea iti da tie banii dupa cum v-ati inteles ( societatea scrie pe chitanta retrocedare onorariu). Eu asa stiu, la mine asa se facea.
La multi ani! Sanatate, acomodare usoara si impliniri pe toate planurile va doresc!
Pai cred ca trebuie sa suni sa faca o erata. Am vazut ca pe o colega in loc sa o numeasca la Ploiesti, cum era corect, cei de la MO au numit-o la Pitesti..daca se lucreaza sambata..mai greu...
Eu am fost la instanta si mi -am cunoscut colegii dupa repartitie. Acum am sunat ca sa vad programul pt marti, in eventualitatea ca se publica luni decretele. Trebuie sa revin mai tarziu cu un telefon. In principiu, a doua zi dupa publicare trebuie mers la munca...
Am sunat la MO. Mi s-a spus ca decretele noastre inca nu au ajuns, asa ca azi si maine nu se publica. Sunt si ff aglomerati cu bugetul care trebuie si el publicat. Este insa posibil sa se publice luni.
A sunat un coleg azi la Admin Prezid si i s-a spus ca dosarele au ajuns si decretele noastre sunt in lucru. Nu se stie cat dureaza si cand se vor semna.
[ link extern ]

Ce ziceti? Mergem la munca pe 23 decembrie??
[ link extern ]
Vine Mosul...
Suni la laboratorul Austromed ( gasesti online nr ) si pe baza Cnpului tau obtii un cod. Cu codul respectiv vezi online rezultatele ( daca or mai fi acolo, ca eu le -am vazut la 3 zile dupa analize).
Parerea mea e ca pdvul lui Prichindel este unul realist. Multumim oricum tuturor pt input.