avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1208 soluții astăzi
Forum Activitate florinsialina

Activitate florinsialina

Buna ziua,
Locuiesc intrun bloc la ultimul etaj,si din pacate au aparut problemele legate de acoperis.Mai exact nu mai avem burlane,jgheaburi,tigla este distrusa,iar barnele de lemn putrede
De doi ani de zile ma chinui sa conving vecinii de pe coloana mea sa refacem ceea ce trebuie,iar ca raspuns mi sa spus ca nu ma ajuta ca nu este treaba lor,si nu e de datoria lor.Cel mai distrus este in zona terasei iar raspunsul primit a fost "hai sa zicem ca facem restul acoperisului dar ce este deasupra teraselor tu le platesti pe langa ce contribui la restul acoperisului"
Degeaba am listat legea locuintei unde este stipulat faptul ca terasa este anexa a spatiului locativ,iar acoperisul de deasupra teraselor este bun comun nu proprietate personala.
Am ajuns sa imi ploua in casa,sa am igrasie si din pacate nu imi permit sa suport acesasta cheltuiala pentru ca este mult prea mare,ca apoi sa ii dau in judecata
Unde ma pot adresa sau ce pot face pentru a rezolva aceasta problema.Este si neplacut sa iti ploua in casa si sa ai igrasie,dar cel mai mult mie teama ca imi pot imbolnavi fetita de 3 ani de astm alergic din cauza igrasiei
La primarie la serviciul de urbanism sa ma adresez?
Va multumesc anticipat!