avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate sarpele

Activitate sarpele




In urma cu 4 ani am fost agresat de mai multi indivizi.
In urma cu un doi ani s-a dispus SUP pe motivul ca l-as fi provocat si ca as fi sarit la bataie 73B si 73A.

Toate acestea din cauza unor martori mincinosi.Am depus plangere impotriva lor. Cu chiu cu vai, am obtin UP si SUP la ei pe motiv ca fapta nu prezinta pericol social. Ei au fost atata de prosti incat aflandu-se la 500 km de orasul meu au incasat o amenda rutiera, pe care au contestat-o in instanta...

Am depus cerere pt. redeschiderea U.P. Banuiesc ca mi se va accepta...


Am fost taiat cu cutitul si am o cicatrice de 4 cm. Este slutire? In ordonanta procurorului nu se specifica de cicatrice, doar de cele 12 zile IML !!! acuma am cerut in mod expres sa se afle cum am ajuns taiat!


Eu nu l-am actionat in civil, deoarece nu as fi putut castiga nimic din cauza ca acolo scrie ca l-as si provocat cu amenintari si as fi sarit tot eu la bataie... baiatul a platit 100% din spitalizare, nu as fi vrut sa ajung sa-i dau eu bani + mi s-a facut si scarba sincer sa fiu.


Daca dosarul ajunge in fata judecatorului, la 4-5 ani de la incident voi mai putea cere daune morale/materiale?

Cand se prescrie in cazul de fata? La 5 ani de la savarsire sau la 7 ani in cazul de fata, deoarece in urma cu 2 i s-a dat o anumita ordonanta ?

Doar unul a fost prins, mai sunt inca 2 suspecti...daca cei doi suspecti ajung prinsi cand va curge un termen pt. ei?