avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Activitate daniel2003

Activitate daniel2003

La ordonanta prezidentiala minora mia fost inncredintata mie pina la terminarea procesului , mama a refuzat sa o aduca pe minora in tara . Acuma am depus cerere la judecatorie pentru program de vizita , dar mama minorei nu o sal respecte mai mult ca sigur
Eu suport jumate din cheltuiala iar jumate mama , iar cu aceasta ocazie pot sami vad si eu copilul dupa trei ani .
nu, eu sunt in romania , eu sunt de acord sa-si faca pasaport minora dar sa vina in romania sa-l faca. eu la fosta sotie nu-i dau procura s-al faca in spania la ambasada.
Un urma unui divort cu minor judecatorul a decis custodia comuna a minorei cu domiciliul la mama , minora se afla in spania si are virsta de 13 ani , mama inca mai are domiciliul in romania , in spania are doar o rezidenta dar fara drept de lucru . Minora are pasaportul expirat de un an jumate mama insista sa-i dau o procura speciala pentru ai face pasaport minorei IAR EU REFUZ ACEST LUCRU deoarece aceasta a dus in eroare autoritatile spaniole . Eu sunt de acord sa merg in romania sai dau semnatura pentru obtinere pasaportului . Aceasta ma dat in judecata unde cvere ca judecatorul sa dea imputernicire mamei pentru ai face pasaportul .
Intrebarea mea este daca judecatorul poate decide in numele meu acest lucru ?
VA MULTUMESC