avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 850 soluții astăzi
Forum Activitate danut666

Activitate danut666

m-au dus la recoltare de sange,nu mi-ai retinut permisul,a doua zi cand m-am dus la ei sa il predau iar,au spus ca nu are ce sa faca cu el si sa astept sa fiu chemat la tribunal,pana in vara cand m-au oprit si au ramas mirati ca am permisul asupra mea,iar eu nu stiuam ca sunt condamnat respectiv ca nu am voie sa conduc,ce se poate intamplat mai departe?ce pot face? se poate sa imi dea doar cu suspendare? sau achitare?
ba da,il aveam asupra mea si alcoolemia a fost de 1,16
in 2010 am condus sub influenta bauturilor alcoolice,politistii dandu-mi permisul de conducere inapoi,avocatul de atunci mi-a confirmat ca am voie sa conduc pe drumurile publice,in 2011 am fost condamnat la 8 luni cu suspendare,fara ca eu sa fiu instiintat nici de avocat nici de tribunal,m-am angajat ca sofer, am fost oprit mi s-au cerut actele am aratat permisul si nu patisem nimic pana in 2013 cand tot asa oprit de politia rutiera,eu avand permisul asupra mea,mi s-a spus ca permisul meu este anulat,si mi sa intocmit dosar pentru conducere fara permis,datorita faptul ca nu am fost instiintat,nu mi sa luat permisul,nu am primit nimic in posta,doar nu eram nebun sa ma angajez ca sofer,se poate luat iar cu suspendare? multumesc frumos