avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1040 soluții astăzi
Forum Activitate babusca37

Activitate babusca37

Instanta de judecata obliga parata ( Asociatia de Proprietari) , sa restituie suma rezultata in urma expertiezei contabile. In sentinta definitiva si irevocabila, nu este specificata aceasta metoda pe care mi-o propuneti. Cum justifica aceasta stornare de sume, in contul obligatiilor lunare de intretinere?
Buna ziua!

As dori sa va cer parerea ( sau sfatul) intr-o problema cu Asociatia de proprietari, unde locuiesc.In urma unui proces intentat de catre Asociatie, datorita acumularii unor restante uriase ( tin sa precizez ca penalitatile au fost calculate ilegal), am castigat acest proces, in urma recursului facut.Judecatoria, in urma unei expertize contabile ( expertiza facuta superficial) a emis o sentinta definitiva si irevocabila, in favoarea noastra, prin care obliga Asociatia de Proprietari, sa restituie suma calculata in urma expertizei contabile.Am incercat sa-mi recuperez aceasta suma, pe cale amiabila, insa fara rezultat.Intr-un final, am apelat la un executor judecatoresc, insa, acesta a constatat ca Asociatia de Proprietari nu are un cont bancar,de unde sa-mi recuperez suma.Fapt pe care l-am observat si eu, deoarece sunt obligati sa aduca la cunostinta proprietarilor contul bancar al Asociatiei, trecandu-l in Avizier.Intrebarea mea este: Dupa atatea ilegalitati si abuzuri, comise de catre aceasta Asociatie, dupa atatea demersuri facute, pentru a-mi recupera banii ( fara rezultat) , dupa constatarea Judecatoriei ca au furat , la cine trebuie sa mai apelez?
Multumesc!