avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate babeo

Activitate babeo

unde se poate face plingere pentru un politist care are un dosar la ancheta si il tine de 4 luni in care nu face nimic in el nici audieri nici probe.Un alt dosar se gaseste obiectul furat de catre politie la faptuitor dar anchetatorii fac proces verbal de custodie si il lasa faptuitorului.Unde pot sa vad daca judecatorul este stagiar sau definitiv
ASA SI ESTE SI CHIAR AM PREZENTAT ACEST RAPORT MULTUMESC
asa este ce spui tu dar legile sunt interpretabile
NU MA INGRIJOREAZA DELOC MAI CITESTE LEGEA CEC SI BILETELOR LA ORDIN
draga GABRIELA iti multumesc pentru sfaturi foarte mult.Problema este prea incurcata sa o explic.In procese -jocul greseala asteapta ) dac ei au uitat sa timbreje este greseala lor orice lege se interpreteaza nu se citeste si trebuie sapat in ea.Eu ascult de sfaturi dar daca sunt direct la obiect este adevarat dar nu sunt chiar asa de doctor
da intradevar am sa il studiez dar nu prea se stie pe aici nimic de legea cec-urilor sau mai bine despre inselaciunea cu cec sau bilet la ordin se pare ca autorii celor 2 volume mai exact fam MEDEANU care au avut peste 234 de procese pe inselaciune biletul la ordin se incadreaza clar in legea 59 din 1934 nu la art 215 cp iar la insolventa se poate respinge dac nu a timbrat un om nu poate fi pedepsit pentru aceeasi fapta cu 2 sau 3 pedepse (dreptul omului)
multumesc pentru sfaturi cred ca stie avocatul ce sa faca dar as vrea sa stiu si eu .in ceea ce priveste pe creditor nu prea am cu cine sa vorbesc ca este prea plin de el si prost degeaba am prezentat eu acte si realitatea pe care o stie ca el tot pe a lui o tine
creanta nu se pune problema ca nu o achit dar trebuie sa iau de la debitorul meu.ce ma intereseaza daca pot ca la primul termen la dosarul insolventei sa fac ceva sa cer ceva.de fapt este al2 lea ca la primul am cerut sa imi angajaz avocat
multumesc avocat am dar ma interesa si pe mine ca sa am habar
plingerea este facuta pentru acele bilete la ordin care oricum nu se poate incadra la nici un articol de inselaciune poate doar la legea cec-urilor.pe mine ma deranjeaza aceasta actiune de insolventa care nu stiu daca creditorul nu intra la obtinerea de foloase necuvenite pentru ca executarea silitata este in proces de delurare si mai ales ca debitorul asteapta executarea celui care nu ia platit marfa care provenea de la acest creditor. Creditorul nu a reziliat contractul ca ar fi insemnat sa nu isi mai poata lua de la o banca o linie de credit