avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Activitate Razvanpop

Activitate Razvanpop

boby_yoghi a scris:

Sunt exact in acest caz. Am fost condamnat(desi nu-i condamnare propriu-zisa) pt conducere sub influenta alcoolului si s-a dispus amanarea aplicarii pedepsei. Dupa redactarea hotararii ramase definitiva am redactat o cerere catre conducerea politiei rutiere in urma cu 4 zile pt restiutuirea permisului. Dupa indelungi discutii si dezbateri de trei zile la care au participat mai multi juristi, au ajuns la concluzia normala si anume aceea de am restitui permisul de conducere. In concluzie, ceea ce ati preupus s-a adeverit in practica asa cum era normal. Sper prin asta sa ajut si alte persoane aflate in aceasta situatie.



lasami te rog un numar de contact ca vreau sa te intreb ceva in aceeasi situatie sunt si eu
buna seara ! dupa noul cod penal daca am avut peste 0.8in sange adica 0.90 nu se poate face nici o cerece sa nu mi se anuleze permisul si sa primesc o suspendare mai mica de un an de zile avand in vedere ca sunt singurul care isi intretine familia :( ....
Salut florin19801980 ... eu daca am avut la prima proba 0.9si la a doua 0.75 sar putea sa scap si eu ca tine numai cu 6 luni si fara anularea permisului ...
daca judecatorul nu ma condamna sar putea sa imi dea permisul inapoi :(
am fost la procuror si mia trimis dosarul spre judecatorie avand o alcolemie de 0.9 prima si 0.75 a doua la judecatorie sar putea sa scap cu o amenda penala si sa nu imi mai anuleze permisul .... ( eu sunt singurul ce isi intretine familia ) va rog ajutatima sa stiu cum sa procedez ca nu am fonduri de a angaja un avocat :((((
foarte tare !!!!! recunosc si regret ca mam urcat baut la volan dar nu mi se pare corect sa mi se anuleze permisul .... bine ca le dau drumul la cei ce au facut acte mai grave !!!! romani mutativa din tara ca aicea e dezstru !!!!


[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieti cu majuscule, nu este regulamentar]
stimati Avocati.... lamuritine si pe noi daca cei ce au fost prinsi cu o alcoolemie de peste 0.8 in sange si scapa cu o amnda penala !!!! se mai anuleaza permisul de conducere ....
deci daca scap cu o amnda penala avand peste 0.8 in sange fiind la prima abaterre sar putea sa scap fara anularea permisului de conducere..... :(
Salut .. in primul rand un Craciun Fericit !!! in urma cu 2 luni am fost oprit de un echipaj de politie si mau pus sa suflu in etilotesc si mia iesit 0.48 dupa 3 saptamani mia venit probele de sange prima proba 0.9 si a doua proba 0.75 la ce sa ma astept .... va rog frumos !!!