avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1062 soluții astăzi
Forum Activitate milupa13

Activitate milupa13

Casa este finalizata ,a fost timp de 3 ani in constructie dupa care am platit inco o taxa dupa e s.a terminat contractu de constructie si lucrarile.
Iar pe proiectul de casa pozitia casei e cu totul altfel de cum este asezata casa si am si cadastrul la papant,am tot in regula .
Atunci cand am inceput lucrarile imi aduc aminte ca a venit doamna de la primarie si s/a certat cu el ca de ce a asezat casa altfel de cum e in proiect, iar tata a spus ca nu e nici o problema ca e tot pamantul lui ,nici eu nu am luat in calcul vr.o problema.
Pot dovedii cu poze dar nu cu martori ca nu se baga nimeni ca martor din cauza la ai mei pentru ca nu vor sa intre in conflict cu ei(parintii)
Inca nu a deschis nici un proces
precizez ca vila este contruita de el dar cu banii mei,ce as putea sa fac ca sa o vand
Buna ziua,
Detin o casa in constructii si un teren,toate pe numele meu vanzare cumparare,toate actele in ordine, doar ca atunci cand am inceput constructia tata a asezat.o nu conform proiectului de casa ci putin cu un colt pe pamantul lui.eu din diverse motive nu ne mai intelegem si am hotarat sa vand tot si sa ma mut de acolo,el nu este de acord sa vand si imi spune ca ma da in judecata ca am construit casa pe pamantul lui,fiind vorba doar de un colt care intra pe terenul lui.
Casa fiind de el asezata asa, ca vroia sa vina dreapta la drum iar conform proiectului de casa nu era cum vroia el.
Intrebarea mea este,pot sa vand casa fara probleme.....
Multumesc anticipat