avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Activitate modulles

Activitate modulles

Buna ziua,
Cu tot respectul va intreb un lucru pe care nu il stiu si la care nu am gasit un raspuns clar pe net.
Eu colaborez cu cateva site-uri adult ( mai exact site-uri de videochat din SUA) in calitate de afiliat in programul lor de recrutare de modele si membri platitori si din acest program eu castig 5% din ce castiga un model sau 10% din ce cheltuie un membru cu ajutorul domeniilor mele de promovare (site-uri personale)
Eu acesta activitate ca webmaster vreau sa o fac intr-un cadru legal ca PFA adica acea suma mica sau mai mare pe care o castig sa fie impozitata corect de catre ANAF bineinteles cu toate darile catre stat.
Ei bine eu asta nu stiu cum sa ma inregistrez la Camera de Comert si mai exact sub ce forma juridica.
Mentionez ca nu castig o avere din asta, insa prin munca depusa pentru a aduce trafic pe aceste siteuri ale mele pot spune ca ajung cateodata sa obtin salariu minim pe economie si de aceia vreau sa ma ajutati juridic vorbind ce anume sa fac eu. Ce forma sa aleg la camera de comert pentru ca aceasta activitate de webmaster afiliat sa fie legala din punct de vedere financiar.
In speranta ca am pus acesta intrebare unde trebuie astept pe cei in masura sa-mi dea un raspuns clar ! Va multumesc anticipat !