avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi
Forum Activitate costel1974

Activitate costel1974

Răspuns la discuția Divort nedorit
asa este... copilul este viata mea!!! simt ca pentru el traiesc. asi fi cel mai fericit om din lume ca la testul ADN sa fiu eu tatal lui. asi plati eu daune morale asi fi dispus sa fac asta.
Răspuns la discuția Divort nedorit
o sa fac testul ADN nu mai conteaza 30 mil la cat rau a putut sa faca... am stat cu copilul 9 luni era visul meu frumos... nu asi vrea sa cer un leu ca sa nui fac copilului rau. dar prin fapta iei trebuie sa plateasca intrun fel asa cred. mama este distrusa.. eu nu mai zic am mers la toti psiologi din lume nu-mi revin din socul asta... nu ma pot uita la un copil ca ma buvneste plansul... etc.daca nu vroia sa stea cu mine si cauta fericirea in alta parte de ce nu a divortat inainte sa ramana insarcinata... eu sunt cel care a facut totul sa mearga sarcina bine... eu am platit toate analizele din lume ca nu putea sa duca sarcina... eu am dat bani la doctor, eu am platit recoltarea de celule stem eu lam crescut pana la 9 luni eu iam facut botezul. de ce nu a platit tatal copilului toate astea... adica eu sunt prostul si ea desteapta, pai nu se poate nu-mi vine sa cred ca o sai dea instanta dreptate... fac orice platesc 10 avocati... macar sa plateasca intrun fel este de necrezut. intrebare; ce acte trebuie sa aduc eu in instanta pentru a dovedi daunele morale???? va multumesc!
Răspuns la discuția Divort nedorit
daca ea a depus actele de divort... obligatoriu ami aduce si niste acuze ca nu o fi proasta sa spuna asta ca este culpa iei! cam ce acuze ar putea sa-mi aduca ea mie?
Răspuns la discuția Divort nedorit
a facuto cu premeditare a recunoscut. ca drept dovada pe mine ma pus sa fac analizele la sange pentru RH a zis ca asa se face... pentru binele copilului cum sa nu fac asa ceva... nu stiam eu despre ce este vorba.... dar la misto ami zicea ca ea deja facuse analizele RH de la tatal biologic dar le-am facut si eu na... ca sa vad eu ca este copilul meu sa dau de baniut. am platit celule stem...eeee va dati seama cat mi-am dorit copilul asta... si acum ea sa nu plateasca pentru asta... ar fi culmea... injur instanta acolo ....

mama mea de bucurie ca are un nepotel a dat la masa la botez o mie de euro... toata lume ma intreaba de copil ce face... nu raspund sau le zic asa... este acasa la tara!!!! cum sa nu plateasca este culmea. ok ziceti ca daca a facut coplilul cu altu nu are vina... de ce a mai stat 9 luni gravida la mine in casa si 9 luni dupa... ca sa ce????
Răspuns la discuția Divort nedorit
nimeni nu a spus nimic... nici macar medierea nu sa facut mai sunt cateva zile pana la mediere... om vedea dupa
Răspuns la discuția Divort nedorit
sa trec la poveste poate nu am explica mai bine... ma intrebati cand sa produs adulterul... pai eu de unde sa stiu... stiu doar ca sotia ma anuntat ca este insarcinata si o sa avem un copil. mare bucurie toata familia era fericita si tot neamul. a avut probleme cu sarcina dute la bucuresti mergi pe la toti medici din lume ca sa poata sa tina copilul, a reusit intrun final sa nascut bebele... am ajuns acasa... hainute cele mai frumoase... ma simteam un tata inplinit mesaje de dragoste intre mine si ea cand eram plecat... ca ce copil frumos avem... totul a mers ca pe roate pana a facut copilul 9 luni.la sapte luni am facut botezul copilului... invitati.. mama tata neamurile prieteni, ai iei toata lumea era fericita ca au un nepotel. intro zi inainte de craciun ea a plecat la mama iei la tara cu copilul pretextul a fost ca este mai multa spatiu de joaca acolo decat in apartament. ok nimic de zis facem ce este mai bine pentru copil. la un moment dat ea zice ca nu o sa se mai intoarca in apartament ca defapt... nici nu stie daca mai vrea sa stea cu mine... ca eu fumez si pup copilul si nu suporta mirosul de tigare... ca eu nu o ajut tot timpul si ea nu poate sa aibe grija de copil singura... motive nu le-am inteles asa dintro data nu mai era ea.eu ce am zis... ma daca tu nu ma mai suporti nu are rost sa mai stam inpreuna si divortam... ea deabi a asteptat sa spun eu asta ca a si fost de acord... eu nu vroiam raspunsul asta, drept sa sun am zis asa ca sa o amenti sa vina acasa sa nu m,ai stea la tara. ea nu.. ca depune actele de divort... ok depunele. acum noi discutam prin telefon cum sa facem sa fie un divort pe cale amiabila fara batae de cap. intr-o zi vine cineva la mine si zice ca sunt prost ca copilul nu este al meu si deasta divortaza femeia... ok nu am luat in seama am crezut ca este doar un rau facator dar mam dus si am intrebato daca este asa... si mi-a comfirmat ca asa este si ea... si maicasa si taicaso... ca nu este frumos ce a facut dar asta este realitatea. am inebunit. asta este povestea intrebarea cum o fac sa plateasa pentru suferinta mea... am scaldat copilul ala am avut grija de el.. iam facut dotez... cum plateste ea pentru fapta ce a facuto.pot sa cer daune morale.. si cu bani care ai iau sai dau la biserica nu stiu... la casa de copii... sa le dau foc... sa plateasca cumva fapta asta ca ea nu este desteapta si alti prosti... pot cere daune morale?????
Răspuns la discuția Divort nedorit
pai mai mare dovada decat asta ce sa mai fie... o sa iese ca copilul nu este al meu. ca nu lo fi facut cu duhul sfant.
Discuție Divort nedorit
buna ziua! ma poate ajuta si pe mine cineva??? trec direct la subiect. se poate primi daune morale pentru adulter???? va multumesc! din caznicia asta a rezultat un copil care nu este al meu. ce trebuie sa fac ca sa plateasca pentru ce a facut???