avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Activitate maya12

Activitate maya12

Va multumesc am sa urmez sfatul,inca nu am fost executata poate mai e vreme sa mai fac ceva.
Am tot explicar situatia dar nu am fost auzita asa ca am ales sa le scriu pe adresa de e-mail,pentru a avea dovada ca i-am instiintat ca nu e rea credinta.
Pot contacta un avocat care este de serviciu la tribunal,pentru informare? Se plateste taxa pentru aceasta?

Buna ziua!
Deoarece veniturile mi s-au diminuat(pensie invaliditate) nu am posibilitatea de plata a ratelor bancare,am explicat situatia celor de la banca dar nu am gasit intelegere.
Creditele sunt facute in timpul casatoriei dar fostul sot nu este trecut nicaieri.
Ce pot face?Nu am incheiat asigurare pentru pierderea capacitatii de munca la credite.
Multumesc!
Buna ziua!
Exista posibilitatea ca un copil sa fie trecut pe numele tatalui avand in vedere urmatoarea situatie:
-mama copilului inca nedivortata in concubinaj cu o alta persoana,a dat nastere la un copil,acesta pe ce nume va fi inregistrat?Mama doreste ca,copilul sa poarte numele tatalui biologic,dar pentru aceasta ea trebuie sa divorteze ?
multumesc...