avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate MariusMario

Activitate MariusMario

oky am inteles .. cu asta mai mare mai mic .. daca imi iau pe 2 ani de zile dupa calculele mele ... voi lua 1020 lei pe luna .. intrebarea mea ? este oky ? adica ii voi primi pe 2 ani de zile ... :)
da multumesc foarte mult ... in mare parte una peste alta .. se compenseaza de la o luna la alta , intr-o luna am luat 1284 , alta 1211 dar sub 1200 deloc din cate stiu eu !!! sigur . am calculat iar la 1200 netul realizat , am inmultzit cu 85% , as lua 1020 pe luna , daca as sta doi ai tot aceeasi suma aceeasi bani ii iau ?!? multumesc .
totusi astept si eu un raspuns !!! multumesc , foarte mult .
salut .. am si eu cateva intrebari daca se poate , sper sa gasesc si raspuns . Eu am un salariu brut de 1417 dar depinde de zile lucrate , etc . Venitul net este de 1211 (luna in curs , am fluturasul langa mine ) , cel mai mult , venitul net a fost 1284 . Cat as avea indemnizatia ??? cum optez pentru 1 an sau pentru 2 ani ? nu stiu cum sa imi calculez cu ISR`u ala . Apropo lucrez de aproape 3 ani aici la acest loc de munca . Pana in vara vor fi 3 ani si jumatate . AAaaaa am uitat sa mentionez , eu sunt sotul !!! eu voi fi cel care ia indemnizatia . de ce eu ? pentru ca sotia nu are 1 an de zile la acest locul ei actual . Va multumesc !!! O zi placuta !!