avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1837 soluții astăzi
Forum Activitate dvm

Activitate dvm

Salut.Am si eu o mare problema.In decembrie 2013 am cumparat un opel agila inmatr.in Ro in 2006.Am fost la rar pt. emisia de noxe care nu era trecuta in carte si fara de care nu se poate calcula taxa de mediu.Rezolvat.Ma intorc la ANAF sa depun actele pt. taxa dar functionara mi-a spus ca nu pot calcula taxa de mediu pana nu aduc BRIF-ul de cand a fost adusa masina in tara (2006).Masina a fost adusa in tara de catre un cetatean arab,care a inscris-o pe RO ,dupa care a vandut-o in acelasi an doamnei de unde am cumparat-o eu.Cei de la ANAF me-au cerut BRIF-ul si C-V (contract vanzare-cumparare)dintre arab si doamna.Binenteles ca doamna nu mai are nici un act de atunci si astfel eu nu mai pot inscrie masina.Va rog din suflet sa ma ajutati!!!!!!!!!!!!!!!!!Si mai e o probl.Pe carte (este duplicat) nu mai apare nici un nume si cei de la ANAF zice ca nu pot face legatura intre mine si doanma(cu toate ca este talonul +C-V).Cum rezolv mai ales prima problema?ASTEPT URGENT RASPUNSURILE DVS.VA MULTUMESC ANTICIPAT.