avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Activitate Ghita0709

Activitate Ghita0709

Multumesc pentru sfaturi!
Buna ziua, sunt din Timisoara si acum o saptamana am gasit pe internet un "reprezentant al unei firme de tamplarie PVC",l-am sunat daca se poate sa vina la mine sa imi schimbe geamul unei usi.Acesta bineinteles a fost de acord a venit a luat masuri si a spus ca se rezolva dar trebuie sa ii dau un avans de 200 lei si ca imi da chitanta cand vine sa imi puna geamul.Evident am avut dubii si i-am cerut macar o copie de pe buletin, pe care mi-a oferito.Din momentul acela acesta nu a mai raspuns la telefon.Am pus inca doua persoane sa-l sune si a fost de acord sa se intalneasca cu una dintre ele tot pentru probleme cu un presupus geam.Am de gand sa apar eu si sa inregistrez conversatia cu speranta de a obtine o aprobare ca i-am oferit avansul.Cu aceasta inregistrare, cu copia de pe buletin si martorii(m-ai erau doua persoane cand a venit la mine) si numarul de inmatriculare al masinii sale ca are o masina echipata pentru asa cv(reclame cu firma nr de telefon email ) pot rezolva ceva mergand la politie?Am vrut sa merg la politie dar stau in chirie fara contract si mi-a fost teama sa nu ii fac probleme proprietarului! Ce parere aveti si ce sfat imi puteti da?
PS: nu e vorba de cei 200 de lei e vorba de principii si de faptul ca si-a cam batut joc de mine