avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Activitate farmvet

Activitate farmvet

Ma refer la alocatia de la stat, cei 40 lei pe care nu-i mai primeste din iunie de cand a terminat liceul. Multumesc.
Masina mea era in parcare, nu are asigurare, am vrut sa o mut si cand am dat cu spatele am lovit o alta masina in coltul din dreapta spate si i-am zgariat coltul de bara si am crapat sticla de la stop spate pe coltul acela. Proprietarul masinii s-a dus a doua zi la politie si a declarat ca a gasit masina lovita de mine, in parcare unde i s-a facut un proces verbal de constatare in care e trecuta si oglinda pe stanga rupta si coltul de bara fata spart daune pe care nu le-am produs eu. In aceasta situatie cine e abilitat sa faca o reconstituire a accidentului si sa stabilesca exact pagubele? Multumesc.
E normal sa-mi ceara sa precizez cine a condus masina atunci cand a fost produs evenimentul rutier cu pagube materiale dar fara sa anexeze niste acte doveditoare referitoare la locul evenimentului si pagube?
Fiica mea are 19 ani si jumatate, a terminat liceul si a intrat in primul an de facultate dar alocatie nu a mai primit din iunie 2013 de cand a terminat liceul. Ce acte trebuiesc depuse si unde pentru a putea beneficia de alocatie? Poate sa primeasca si retroactiv? Va rog, sa ma sfatuiasca cineva daca stie! :(
In data de 22.01.2014 am primit prin posta o recomandata de la Inspecoratul de Politie Judetean in care era o adresa intocmita in 30.12.2014 prin care mi se cere sa precizez cine a condus masina mea, se precizeaza marca si nr. de inmatriculare, in data de, atentie, 18.11.2013 ora 20 intrucat conducatorul a fost implicat intr-un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Din cate imi aduc aminte de acum aproape doua luni, am fost in oras la cumparaturi, nu mai stiu pe la cat m-am intors dar nimeni nu m-a instiintat si nici eu nu-mi amintesc sa fi produs pagube iar masina mea nu are nici o urma de zgarietura sau ceva. Ce e de facut?:(:(
Va rog, daca poate sa ma ajute cineva cu un sfat! Amai patit cineva asa ceva ?