avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1765 soluții astăzi
Forum Activitate iza3212

Activitate iza3212

Răspuns la discuția Custodie minor
Nu are nici un program de vizita pt ca i-am permis sa-l vada de oricate ori vrea in weekenduri si nu a mai depus cerere in acest sens.
Răspuns la discuția Custodie minor
Daca mai sunt sfaturi si pareri nu ezitati sa comentati.Va multumesc anticipat .
Răspuns la discuția Custodie minor
Va multumesc din suflet pt ajutor.
Răspuns la discuția Custodie minor
Deci daca iau copilul cu mine are mai putine sanse ? Si.....am acest drept sa iau copilul cu mine in strainatate? E vorba de Anglia .
Răspuns la discuția Custodie minor
stie deja :(
Răspuns la discuția Custodie minor
Eu asta intentionez,sa-l iau cu mine ,dar asta va fi posibil abia dupa 2-3 luni,timp in care fostul sot ar putea sa deschida procesul de custodie.Intrebarea mea este daca acest lucru imi imbunatateste sau inrautateste situatia in fata judecatorului .
Răspuns la discuția Custodie minor
"se incredinteaza minorul...."
Si daca vreau sa iau copilul cu mine?
Discuție Custodie minor
Buna ziua.Sunt divortata de la sfarsitul anului 2011 si am custodia copilului care este in varsta de 10 ani. Deoarece am cumparat un apartament prin imprumut bancar ma descurc f greu financiar si intentionez sa merg in strainatate sa muncesc cu contract (sunt asistenta medicala ) pt a reusi sa-mi platesc acest apartament. Copilul va ramane cu mama mea care s-a mutat la mine pt a avea grija de copil cat timp voi fi eu plecata.Intrebarea mea este : daca tatal copilului deschide proces pt custodia copilului pe motiv ca eu am plecat ce sanse are sa obtina custodia ? Va multumesc.