avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Activitate popagrigore

Activitate popagrigore

ideea este ca initial a ridicat coletul. am discutat termenii greselii mele spunandu-i ca imdiat ce ridic banii am sa-i retrimit un colet gratis. in plus. diriginta postei mele, mi-a spus ca s-a interesat si d-nul respectiv si-a recuperat banii.
Buna dimineata. As vrea sa-mi dea cineva un sfat. Am un magazin online si implicit trimit cateva colete pe zi. Asa reusesc sa-mi vand marfa si in tara. Acum o luna de zile am facut cateva colete dar am completat gresit foile, astfel unui destinatar i-am trimis ce trebuia sa-i trimit altui destinatar. Am fost sunat si mi s-a spus ca a fost platit coletul (cel in speta )dar ca era alt produs in colet. Mi-am asumat vina si l-am asigurat pe client ca, atunci cand imi vor intra banii in posta am sa-i trimit un nou colet gratis deoarece valoarea a fost platita. A trecut 1 luna jumatate si nu am ridicat nici-un leu. In aceasta perioada m-am interesat la posta in fiecare zi. Pana la urma am facut o reclamatie la diriginta oficiului postal iar dupa 2 zile am primit si raspunsul. Destinatarul coletului si-a recuperat banii cu ajutorul parchetului sau al politiei (nu stiu sigur). In acest caz nu am primit coletul inapoi si evident nu am ridicat nici vre-un ban. Pot fi acuzat d inselaciune? totusi nu am ridicat banii. risc ceva? ce pot facein cazul in care voi fi chemat la politie? pana acum nu am primit nimic..
multumesc anticipat pt raspunsuri
3 ani cu executare si nu exact procedura sau transformat in 5 ani cu suspendare.. dar fapta in sine beneficiaza in vre-un fel?
Buna ziua. Acum ceva tim 3 ani am avut un accident auto. In urma accidentului a rezultat o victima.Am fost condamnat 5 ani cu suspendare pt omor din culpa. As vrea sa stiu daca beneficiez in vre-un fel de noul cod penal? anularea pedepsei sau ceva din noul cod penal?