avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Activitate mariaaab

Activitate mariaaab

Răspuns la discuția Clandestin in Romania
daca cetateanul albanez are interdictie in spatiu schenghen poate intra in romania?de la ambasada mi-au spus ca poate intra fara probleme pentru ca romania nu este in spatil schenghen.dvs ce parere aveti?
Răspuns la discuția Clandestin in Romania
stiu ca o putem face aici,dar as vrea sa o fac acasa.are pasaport biometric.eu voiam sa stiu daca chiar si dupa terminarea acelor 90 de zile ne putem inca casatori in romania pentru ca el practic este clandestin.
Răspuns la discuția Clandestin in Romania
pasaportul este biometric,lui este cetatean albanez..cum albania nu este in UE cetatenii au voie sa intre in tarile europene doar pentru o perioada de 90 de zile.acele zile s-au termina,deci viza de 3 luni e expirata.voiam sa stiu daca ne putem casatori in romania.chiar daca el practic este clandestin.aici se poate este o lege care protejeaza si clandestinii si se pot casatori.in romania se poate face????
Răspuns la discuția Clandestin in Romania
nu m-ai inteles.viza in italia e expirata.vreau sa stiu chiar daca are viza expirata,viza de 3 luni cu care cei care nu sunt in UE intra in europa,se poate casatori in romania fiind clandestin.cred k tu nu ai intles intrebarea mea
Răspuns la discuția Clandestin in Romania
biroul de imigrari este pentru informatii si pentru a ne ajuta.nu este de competenta lor sa in trimita in tara lui.nu as vrea sa se intample asta in romania.
Răspuns la discuția Clandestin in Romania
da fost la un birou de imigrari,el este clandestin pentru ca viza de 90 de zile este expirata de ceva timp dar mi-au spus ca aici in 2011 s-a schimbat legea si chiar si clandestinii se pot casatori chiar daca nu au un document regular.intrebarea mea este:un clandestin in romania se poate casatori?ptr ca prefer sa o fac in tara mea.
Răspuns la discuția Clandestin in Romania
intrebasem si pe altcineva si imi zisese ca trebuie neaparat ca acea viza de 3 luni sa nu fie expirata.v-am intrebat pe dvs sa fiu mai sigura.bine ca se poate ceva si in romania chiar daca este clandestin.va multumesc
sunt in italia,si prietenului meu care este albanez i-a expirat viza de 90 de zile ,neam interesat aici,chiar astazi la biroul de imigrari si aici ne putem casatori chiar daca el este clandestin.voiam sa stiu daca exista o astfel de lege si in romania cum ca chiar si clandestinii se pot casatori pe teritoriul romaniei.ptr ca prefer sa o fac in tara mea.va multumesc
Răspuns la discuția Casatorie cu cetatean albanez
multumesc mult.
voiam sa stiu daca fiind in romania chiar daca are viza expirata ne putem casatori?el este albanez.multumesc mult de tot