avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 890 soluții astăzi
Forum Activitate stranger43

Activitate stranger43

Buna ziua...in urma cu 2 ani am comis un accident de circulatie soldat cu vatamare corporala din culpa,victima necesitand 90 zile ingrijiri medicale si cere despagubiri morale si materiale totalizand 100000 de euro....in rechizitoriu apar eu ca inculpat iar parti civile victima,spitalul si societatea de asigurari ( e normal ca si societatea de asigurari sa se constituie parte civila?)...as dori sa stiu care sunt consecintele care le pot suporta in acest caz....precizez ca alcolemia a fost 0,permisul il am de 15 ani timp in care nu am avut abateri de la codul rutier(exceptie acest nefericit caz) si nici nu am avut probleme cu legea....daca ma poate ajuta cineva cu un sfat va multumesc anticipat
buna ziua....in urma cu 2 ani am fost implicat intr-un accident rutier soldat cu vatamare corporala grava ....din august 2012 pana in ianuarie 2014 am circulat cu dovada pe care o reinoiam lunar....in februarie nu mi-a fost reinoita deoarece de la parchet au spus ca dosarul a plecat la judecatorie ....as dori sa stiu de ce nu mai pot circula mai ales ca dosarul nici nu este pe rol....instanta e departe de a se pronunta....va multumesc