avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1320 soluții astăzi
Forum Activitate grigorehoratiu20000

Activitate grigorehoratiu20000

Buna am si eu o intrebare pentru dumneavoastra .Am 32 de ani sunt casatorit de un an si am o fetita . De la inceputul relatiei mele cu sotia am primit diverse amenintari din partea socrilor care vor cu orice pret despartirea noastra.Motivul principal sunt banii care eu nu ii detin Mai pe scurt sunt un om fara nici o mostenire.Atacurile jignirile devin din ce in ce mai fregvente .sotia fiind si ea intr o situatie urata pusa sa aleaga intre familia ei sau eu e.t.c NOI santem pro familie vrem sa ne crestem si sa avem grija de fetita noastra linistiti ..VREAU sa va intreb din punct de vedere juritic influentarea destramarii unei familii e pedepsita sau orice alta solutie Exista vreo cale prin care pot opri aceasta situatie.Va multumesc#-o
Buna as vrea si eu sa ma lamuresc cu o problema De curand ma m mutat cu familia in chirie eu sotia si fetita noastra de 6 luni .Zilele acestea am avut o discutie aprinsa cu proprietarul de sub noi din cauza unei infiltratii de apa o teava sparta din planseul baii noastre M a amenintat ca ne taie apa ca o sa cheme un evaluator sa contate pagubele adica doua pete pe tavan si ca sa facem reparatia urgent .SI acum as vrea sa va intreb daca as incepe reparatiile as ramane fara apa fiind cu copil mic nu pot face asta proprietarul de sub mine are dreptul sa mi dea termen