avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Activitate andreeasaas

Activitate andreeasaas

Cel mai probabil o pedeapsă cu executare . ...
gabriel cand te-au prins ? Si eu sunt in situaţia ta . Si poate imi poti da niste date,ce ai baut,de la cat la cat. lasami dacă ai cont pe facebook numele in privat email.u nu.mi merge.si vorbim acolo
D.Patrascu inseamnă ca nu mi.ati citit cu atentie toate mesajele.Fapta mea este in data de 16.02.2014,deci clar legea nouă. Amanarea pedepsei mi se pare mai favorabilă pentru ca pot avea sansa d a conduce din nou mai repede tinand cont d natura faptei care nu are idei agravante,nu accident,nu vatamare,eram chiar oprit . Deci asta ramane cu amanarea incă nu mi.ati raspuns .va rog 2,3 exemple d cazuri cu exceptii in care alcoolemia in sange a fost apropiata d cea a etilotestului sau chiar mai mică. Va multumesc
Tin sa multumesc incă o data celor care fac efortul d a oferi niste informatii in special d.Lascoschi dar si d.Patrascu si domnisoarei Gabriela care a spus clar ca nu se stie clar ce e cu legea noua si ca va reveni cand va cunoaste. Din ce m.am documentat in ultimele zile Amanarea pedepsei mi.ar fi cea mai bună...cu un judecator indulgent pot conduce dupa proces care oricum va dura cel putin 6 luni pana acolo. Multă stimă

Domnule Patrascu am sa il informez ,daca cu SUP nu mai poate at ce poate propune in afară d IUP,doar NUP sau incetarea urmarii penale merge?trebuie sa fie ceva si in noua lege. Mi.ati spus ceva d niste exceptii la rez la sange..va rog sa.mi dati si mie 2,3exemple.va multumesc

Am citit si am inteles,va multumesc. Chiar ramasesem cu un gust amar la ras dumneavoastră pentru că nu spusesem ca am ca fac. Daca aveam nu mai eram aici e clar. Bun deci un ras per.total s.ar putea nu e exclus si ceea ce.mi doresc eu doar ca trebuie avocat . Ma gandesc sa citesc bine legea ca doar timp am si sa.mi pregatesc o aparare singur,suna amuzant,ulterior sa dau la drept. Mie incă nu mi.au venit nici analizele d sange ..care sunt f greu sa vină nu cu mult peste 1la mie in etilotesc 0,95. Acum astept,politistul m a informat ca exista o toleranta mica in jurul valorii d 0,8 astfel inaintand dosarul cu prop. de SUP. Domnu Patrascu astept niste exemple specifice d rezultate sange.etilotest mai mici sau apropiate.stimă
Domnule avocat eu nu am spus nici ca voi plati un avocat nici ca am bani ba din potrivă,nu stiu cum ati inteles. Am spus"as plati ..macar pt studiu..DAR NU AM VENITURI. Mi.ati scris o juma d pagina A4dar nici.un raspuns informativ,normal va intereseaza doar banii dar nu mai vad rostul forum.ului.din mom ce nu puteti sa.mi dati nister ras cu caracter d parere informativ sa zic pe drept"un mic ajutor"sa stiu la ce ma pot astepta daca am sau nu sanse d a scăpa d o anulare pe legea noua.va multumesc
Traim intr-o tara care nu stie d capul ei o societate care nu formeaza tineri pentru un viitor ci ii"deformeaza"in fine asta e o altă discuţie. Aceleaşi raspunsuri le primesc peste tot nimeni nu stie,as plati un avocat bun pentru un studiu cel putin doar ca fara permis nu am nici venituri,no job,intr.un final ce sa inteleg ca e mai bine pentru mine ca sunt judecat pe noua lege? Dacă da exista sanse d a scapa d anulare in vreun fel ? Am inteles mai sus ca noul cod prevede si in cazul infractiunilor o susp a dreptului d a conduce d 90 de zile,ce sa mai inteleg. Altceva,nu mi se pare deloc drept ca in cazul anulari sa mai astepti 12/6luni d la decizia judecatorului pentru ca dja decizia vine la mai bine d o juma'd an d la comiterea faptei.ROMANIA.Nu sunt jurist dar in fiecare zi caut pe net si tot caut in ncpp si ncp iar trb cu anularea nu imi este deloc clară,pe legea veche era clar,dar acum? Eu nu mai pot cere recalculare dar politistul?procurorul? In ce masură poate da un NUP sau SUP un procuror in situatia mea. Am multe intrebări stiu dar sunteti singuri d unde ma pot"ajuta"ca sa zic asa. Vă multumesc enorm pt ras si voi reveni in fiecare zi pt raspunsuri.p multa stimă si respect.
Bună dimineaţa domnilor,decând am comiso numai am somn,nu mai pot dormi,asa ca gasind discuţia voastra am niste intrebari in leg cu ncp si ncpp,in data d 16.02.2014 surprins cu alcoolemie ridicata usor peste1la mie in sange,bun,tinand cont că e prima abatare,fara cazier,iar ca in mom surprinderi dja luasem decizia d a nu mai conduce cu cateva mom sa apara organele..ce sanse am d a beneficia in instanta d amanarea pedepsei ce vorbeati mai sus astfel evitand anularea per. ,dar fara a fi obligat sa nu mai conduc in perioada d supraveghere,2.in cazul unei amenzi penale mai intervine anularea p.?.eu am cautat si nu am gasit..astept niste opinii domnilor,multa stimă si va multumesc anticipat
multumesc d.patrascu.da stiu ca de regulă iese cam dublu,imi puteti da cateva exemple de exceptii d genul va rog.e tot ce mi.a ramas sa sper,ma tot gandesc ca valoarea din etilotest sa fii fost atat d mare pentru ca "aveam vin in gură"cand am suflat.si aveti idee dacă ma pot folosi d faptul ca eram deja oprit cand echipajul m a surprins?astept cateva exceptii,multumesc anticipat,stimă


Daca rezultatul este mai mare de 0,8 aveti mari sanse sa primiti o condamnare cu suspendare sau o amenda penala, nu este nevoie sa nu depaseasca 1,25. In ambele cazuri permisul se va anula.


Da cunosc,domnul politist mi.a spus ca dacă alcoolemia nu va fi foarte mare d aici valoarea de 1,2 va propune un SUP,apoi procurorul ce va decide,nu am spus ca rez din sange tine cont dak tin sau nu la bautură ci e vorba d cel al etilotestului care mi se pare exagerat0,95,dupa 4pahare de vin in mai bine de 5 ore,int tot timpul asta organismul mai si elimină,e posibil acest rezultat in etilotest ca am suflat "practic cu vin in gura"?asta ma intereseaza.am facut niste calcule pe net pe calculatoare d alcoolemie şi s.au confirmat spusele vecinului(politistul ce se ocupa d dosar)si anume rezultatele nu ar depaşi 1la mie . Ce spuneti?va rog ras la intrebarile mele formulate destul de bine.ma int alcoolemia nu legea ştiu ce pot paţi.cu stimă şi NO ALCOHOL