avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Activitate gabriella27

Activitate gabriella27

Răspuns la discuția Asigurare medicala
ana-cer a scris:

Va rog sa precizati ce statut ati avut in ultimii 5 ani (eleva, studenta, somaj,etc.) si daca ati avut vreun loc de munca.


din 2008 pana in 2011 am fost eleva la o scoala postliceala iar din 2011 pana in prezent casnica.
Răspuns la discuția Asigurare medicala
am inteles ......insa am discutat si cu medicul si mi-a spus ca exista si posibilitatea ca cei de la casa de asigurari sa imi dea acea adeverinta sau nu.........pt ca nici medicul nu intelege pe ce criterii aleg ei.......si atunci?
Buna ziua.Ma numesc Mititelu Gabriela si problema mea este urmatoarea:sunt insarcinata insa nu lucrez deci nu beneficiez de asigurarea medicala.M-am interesat si am aflat ca fiind insarcinata am dreptul de a fi asigurata medical pe perioada sarcinii si 6 saptamani dupa .Insa cei de la casa de asigurari imi spun ca pt a beneficia de acest lucru trebuie sa platesc cotizatia pe 6 luni .Medicul ginecolog mi-a confirmat acelasi lucru ca sunt asigurata pe perioada sarcinii si inca 6 sapt dupa.Si nu stiu care e varianta corecta.Va rog foarte mult lamuriti-ma .Va multumesc.