avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate claudia130782

Activitate claudia130782

de exemplu ei miercuri au camera preliminara probabil pt prelungirea de mandat care le expira pe 07.03.2014,daca o sa duca avocatul si actul de impacare care l-am facut cu partea vatamata,nu o sa le mai prelungeasca mandatul?si inca ceva,o sa-i mai duca la judecator?poate judecatorul sa nu le dea drumul daca partea vatamata vine si confirma impacarea?va multumesc anticipat pt amabilitate.

de exemplu ei miercuri au camera preliminara probabil pt prelungirea de mandat care le expira pe 07.03.2014,daca o sa duca avocatul si actul de impacare care l-am facut cu partea vatamata,nu o sa le mai prelungeasca mandatul?si inca ceva,o sa-i mai duca la judecator?poate judecatorul sa nu le dea drumul daca partea vatamata vine si confirma impacarea?va multumesc anticipat pt amabilitate.
ce fel de probleme ar putea aparea?iar de la camera preliminara dosarul mai ajunge la judecator?multumesc
sotul meu recidivist,eliberat conditionat de 4 luni din penitenciar a comis o alta fapta,in flagrant de furt calificat impreuna cu fratele lui care nu are cazier.am convenit cu partea vatamata sa-si retraga plangerea.Prin impacarea partilor se inlatura partea penala si o sa se libereze amandoi?