avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Activitate malidumitru

Activitate malidumitru

Răspuns la discuția executare silita

Eu am pus apartametul in vanzare stie si executorul dar ma va lasa sa-l vand eu ? Pentru ca m-am trezit acasa cu acea intiintare
Asa am convenit cu executorul atunci cand am facut proprirea pe salariu .
Dar nu am crezut ca o sa-l execute

Răspuns la discuția executare silita
Va multumesc , stimata doamna
Cat trebuie sa platesc contestatia la executare ?
Eu in apartament am bunuri mobiliare , mi le poate executa si pe acestea

Buna ziua .
An primit o instiintare cu privire la urmarirea silita imobiliara de la executorul judecatoresc Intrebarile mele sunt :
- Care sunt pasii executarii silite ?
- Vine un executor si evalueaza apartametul ?
- Cand trebuie sa parasesc apartamentul ?
In instiintare nu stipuleaza nici un termen , decat ca sunt chemat la sediul biroului . Mentionez ca avem proprire pe salariu si eu si sotul .
Nu am inteles de ce ne executa silit imobilul pentru ca nu am facut credit ipotecar
Va multumesc
Răspuns la discuția Intrebare : carnet CEC
Multumesc
Sunt posesoare a unor librete de carnet CEC cu dobanda si castiguri, cu castiguri in autoturisme inainte de 1989 beneficiaza de aceleasi drepturi ca si Deponentii pentru autoturisme?
Răspuns la discuția Executare silita
Nu va suparati daca va intreb si care sunt pasii pentru a-mi vinde apartamentul .
Mentionez ca executorul judecatoresc nu m-a instiintat de asa ceva cand am fost si am semnat poprirea pe salariu M-a intrebat ce bun detin ,dar nu mi-a mentionat de vanzarea apartamentului .
Va multumesc

Răspuns la discuția Executare silita
va multumesc
Răspuns la discuția Executare silita
va multumesc pt raspuns
Valoarea creante este de 90.000 de lei ( reprezentat prin debit , dobanda aferenta creditului , comisionul bancar restant la care se mai adauga dobanzile si penalizarile )
De aceea ma gandesc daca imi poate executa silit apartamenul .
Va multumesc
Daca am poprire pe salariu atat eu cat si sotul meu adica 1/3 din salariu in valoare de 950 de lei pe luna , imi mai poate executa silit apartamentul . Mentionez ca nu a fost un credit ipotecar ci un credit de nevoi personale .
Va multumesc