avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Activitate duminica_ionutz

Activitate duminica_ionutz

Va mutumesc pentru informatii si timpul acordat! Totusi, nu cred ca e normal sa platesc un serviciu de care nu ma folosesc, fie acolo, fie acasa...
Buna seara, doar ce am primit o notificare din partea companiei de energie electrica prin care ma instiinteaza ca imi vor intrerupe furnizarea de energie electrica daca nu platesc taxa radio-tv...cine asculta radio intr-o incapere in care functioneaza o moara?! Nu inteleg de ce trebuie sa platesc taxa asta! Nu e normal sa se intample asa ceva! Si pana la urma, ce legatura are una cu alta, ca de ceva timp apar sume de sute; mii de lei pe factura de electricitate ca fiind ,,Radio TV". E incredibil ce se intampla, nu e logic! Intr-o incapere in care merge o moara, nu te poti uita la TV, nu poti asculta Radio Romania Actualitati!!! Cand am fost sa achit factura de en. electr., am intrebat casierita de ce se imi apare si taxa Radio Tv pe factura....mi-a spus foarte calm ca nu trebuie neaparat sa o platesc ci sa platesc doar suma datorata consumului de energie electrica. E incredibil! Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Ce pot face in situatia asta? Multumesc anticipat!