avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate Maximalexandru

Activitate Maximalexandru

M.am exprimat gresit... da eu am condus dar nu zic ... deci nu ma pot astepta in nici un fel la alea 3 luni maxim de suspendare... nu am mai avut nici un antecedent penal si poate procurorul isi va dea seama ca nu am avut intentia decat sa o repar si sa o las in parcare pana o vand :d
eu nu am condus . abia am fost luat o masina de la cineva si aveam probleme cu directia. am luato doar sa o vand sa o fac sa o vand. si politia am avut un noroc grozav ca eu stau la 100 de m de unde ma oprit politia. o duceam la un mecanic am incercat sa-i explic domnului politist sa mearga cu mine sa vadac am am vorbit si tot sa ma duc sa fac directia care mai aveam doar vreo 200 de m pana la atelierul domnului. insa nu... eu mai puteam scoate un set de numere rosii insa nu le-am scos deoarece nu m gndeam ca dau masina in o luna
dar dovada pentru ce am primit? am primit dovada insa a fost fara drept de a conduce
am si eu o intrebare . pe data de 24 am fost prins conducand o masina neinmatriculata si cu numere provizorii false.. eu nu am mai avut nici un atecedent penal sau puncte la permis fiind primea mea abatere .. insa in mai abia fac 1 an de vechime la permis.. intrebarea mea este : ce pedeapsa pot primi? adic permisul meu va fi anulat sau suspendat? mai ales ca acucm sa schimbat codul penal si nu stiu ...