avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Activitate RaulR

Activitate RaulR

Conform celor spuse de el am profit si pot sa dovedesc asta pentru ca am toate conversatiile salvate in telefon
Multumesc pentru raspuns
Suna nu s-a pierdut in tranzactii neprofitabile...din potriva...am si 4300 de euro profit.
In acest moment imi doresc doar suma investita inapoi
Ce ma sfatuiti sa fac??
Inselaciune
Buna ziua...am mare nevoie de ajutorul vostru in rezolvarea unei probleme
Acum ceva timp i-am dat o suma de bani unei cunostiinte pentru a investi la bursa fara nici un fel de contract
Persoana careia i-am dat banii intre timp si -a deschis firma si ia bani de la oameni si ii investeste pentru ei(cu contract)
Baiatul daca reuseste faca profit din acea suma isi opreste el 15% din castin iar restul ii restituie
Eu cand i-am dat banii nu am semnat nimic dar am dovezi in telefon ca i-am dat acea suma de bani plus toate conversatiile cu el legat de bursa
Mi-a facut in 4 luni de zile ceva profit...am vrut sa ma retrag de tot...sa imi retrag banii investiti si profitul
Acuma baiatul ma tot amana de ceva timp ca nu intra banii mei...au trecut 30 si ceva de zile...imi tot spune ca sunt intarzieri
Am verificat platforma unde investeste el si acolo scrie ca in maxim 7 zile lucratoare banii ar trebui sa fie in cont
Intrebarea este....ce pot face ca sa imi recuperez banii??
Ii pot face plangere pentru inselaciune??
Nu ma intereseaza altceva decat sa imi recuperez suma investita
Va rog sa ma ajutati
Multumesc
Răspuns la discuția Evacuare persoane din locuinta
Fratele a fost burlac toata viata...si-a facut de cap...nu a fost casatorit cu nimeni si nu a avut nici un copil
Răspuns la discuția Evacuare persoane din locuinta
Multumesc mult de ajutor
Casa a fost a tatalui meu...dupa moartea lui se impartea intre mine si fratele meu...
Fratele a decedat acum 2 ani de zile si practic sunt singurul mostenitor
Eu in tot acest timp eram casatorit si aveam si fata
Răspuns la discuția Evacuare persoane din locuinta
Este bun dobandit dupa casatorie...a ramas mostenire
Buna ziua
Am mare nevoie de ajutor
Iubitul fiicei mele s-a mutat la noi acasa de ceva timp
Eu nu il mai suport
Imi strica lucrurile prin gospodarie
Ce pot face sa il dau afara din casa???
Eu sunt proprietarul dar fiica mea si nevasta mea nu vor sa il dau afara.
Va rog mult...vreau sa scap de el
Acum ceva timp am vrut sa il bat si a chemat politia...acuma trebuie sa stau cuminte sa nu intru la violenta domestica
Cineva mi-a spus ca nu il pot da afara daca nevasta mea si fiica mea sunt de partea lui chiar daca eu sunt proprietarul casei
Salut...am cateva intrebari...lucrez la o firma de securitate..salariu este minim pe economie...adica 850...programul este de 12-24 12-48...cand am semnat contractul de munca mi s-a spus ca voi primi 850 bani in mana daca lucrez 12-24 12-48 si 950 sa lucrez doua ture de zi,doua ture de noapte si doua zile libere...pe luna februarie am primit 563 de lei pe motiv ca nu am avut cele 240 de ore lucrate pe luna...daca o luam logic nu aveam cum sa fac cele 240 de ore nici daca stateam in cap...intrebarea este...este corect cum a procedat angajatorul??daca nu este corect unde as putea sa depun o plangere ca sa ii ard si eu cum m-au ars ei pe mine la salariu...va multumesc anticipat