avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Activitate stef256

Activitate stef256

Unde pot face si eu un test sa aflu daca o mancare gatita acasa este otravita sau nu ? Unde pot cere sa se faca teste si totul sa fie confidential .
Daca este descoperit ceva , pot sa ma duc cu aceste probe la politie ?
@oltul Ce vrei sa zici ? La ce te referi ? Ce incetare a cauzei ?

P.S. Ma cam enerveaza cuvantul impacare . Eu nu m-am impacat cu nimeni . Dupa ce banii mi-au fost dati pe masina , eu m-am inveselit si nu am mai zis nimic . Tata a zis ca la iertat .
Dar acum asa a fost data sentinta si banuiesc ca asa trebuie sa ne exprimam .
Mai sa fie . Dupa ce am citit mesajul dumneavoastra , vroiam sa intru plin de nervi si sa va raspund . Dar m-am calmat si am recitit sentinta . Si exact asa scrie . #-o
Mai fir-ar sa fie de treaba . Eu cand am vazut ca intra in detalii tehnice (art. 9 NCP etc........) am citit doar ultimele randuri .

Asa au interpretat ei faptul ca maicasa mi-a data banii pe masina ?
Nu ! Gresit . Eu nu l-am iertat .

Dar daca tot guvernantii nostrii modifica legile noastre astfel incat sa ajunga similare cu cele ale occidentalilor , m-am decis sa ma uit la 5 filme cu puscariasi astazi sa vad cum sta treaba la ei .

Ca sa nu o mai lungesc , am observat ca cei care se apropiau de finalul pedepsei incepeau sa sa se ascunda sa nu le faca careva belele si sa intre iar in penitenciar .

Am aproape 3 ani sa ii inscenez ceva !=D>

Chestie pe care am so fac . :thumbup:
doberv a scris:

pentru ca acum se judeca dupa noul cod si are alta incadrare.
nu inteleg de ce nu i se da si suspendarea prin adunare deoarece asa se procedeaza corect.
eu unul nu cred ca va scapa de pedeapsa cu executare.


Ba uite ca sa poate .
Infracorii scapa FARA SA PLATEASCA ! Din cauza asta fac tot ce le bate capul .

[ link extern ]

Acum asteptam sa omoare pe cineva ............
Buna ziua . Am o intrebare pentru cei care cunosc mai bine sistemul de justitie .
Acum cateva luni mi-a fost furata si distrusa masina . De un tip recidivist , iertat de 4 ori de justitie , toate pedepsele le-a luat prin suspendare .
Acum a luat 2 ani prin privare de libertate . Bine inteles a depus recurs.
S-a judecat recursul si acum astept sentinta finala .
In mod uluitor , procurorul a recomandat judecatorilor sa ii fie data sentinta prin suspendare .
El ia furat cheia lu tata de la masina si a venit in parcare la bloc la mine si mi-a furat masina .

O intrebare . Daca el este judecat pentru FURT CALIFICAT , de ce el primeste 2 ani , in situatia in care lugea spune foarte clar :
i) prin efracţie, escaladare sau prin folosirea fără drept a unei chei adevărate ori a unei chei mincinoase,
se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 15 ani.

Cand minimul de pedeapsa este de 3 ani , de ce el primeste 2 ?

Ar fi chiar culmea sa primeasca a 5-a oara tot prin suspendare .......