avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 980 soluții astăzi
Forum Activitate kasimir

Activitate kasimir

Accident rutier cu victime (eu), autoaccidentare, cu motocicleta. Singur pe sosea. Alcool zero. Nu exista alte urmari sau implicatii. Permis retinut de Pol in a carei raza s a intamplat accidentul. Dosar de cercetare penala inchis la Politia respectiva si trimis spre solutionare catre Procuratura de resort. Au trecut patru luni de la accident si nu pot conduce. Dosarul este la Procuratura. Ce pot face, ce parghii am sa intru in posesia lui pt a mi rezolva problemele. Am nevoie de permis. Procuratura nu raspunde solicitarii mele de a mi comunica situatia. Ce urmeaza , care e mersul legal pt solutionare. Cjm pot conduce intre timp. Nu am beneficiat de dovada de circulatie in afara de jna singura imediat dupa accident dar eram in spital. De atunci n am nicio dovada. Cine e in masura sa mk elibereze dovada de circulatie pana Procuratura da o solutie?
Procedura si acte necesare pt dizolvare si radiere srl care nu a avut activitate niciodata dar are totul depus la zi. Asociat unic. Daca cineva stie exact pasii si procedura mi-ar fi de un real folos. Fiinteaza din 2003. A expirat sediul social.