avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 782 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dizolvare, lichidare, reziliere firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dizolvare, lichidare, reziliere firma

Procedura si acte necesare pt dizolvare si radiere srl care nu a avut activitate niciodata dar are totul depus la zi. Asociat unic. Daca cineva stie exact pasii si procedura mi-ar fi de un real folos. Fiinteaza din 2003. A expirat sediul social.

Alte discuții în legătură

Radiere srl ela_ranete ela_ranete am o societate cu 2 asociati , a fost suspndatat timp de 2 anu iar acum ii expira suspendarea cum as putea scapa de ea? Cineva mi-a spus ori prin radire ori ... (vezi toată discuția)
Dizolvare srl asociat unic tata1234 tata1234 Buna! As dori un sfat, am un SRL asociat unic, nu prea a avut activitate, un apartament este cumparat pe acel SRL. As vrea sa scap de aceasta firma, imobilul ... (vezi toată discuția)
Inchidere srl dupa 3 ani de activitate suspendata iuliavalaori iuliavalaori Buna ziua, Va rog frumos sa ma sfatuiti cum trebuie sa procedez in cazul in care vreau sa inchid un SRL dupa 3 ani de activitate suspendata! Precizez ca in ... (vezi toată discuția)