avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate Ctin25

Activitate Ctin25

Asta as dori si eu,sa consult un avocat. Din cei 3000 si ceva de euro pe care i-am platit ca penalitati, avocatul sa recupereze o parte din suma ca macar 1000 de euro sa mi se restituie
Autoturismul a fost ridicat de 4 ani. Ratele le platim drept penalizare ca nu am respectat contractul...
In ianuarie 2008 am achizitionat un autoturism marca Dacia Logan in leasing. Dupa 2 ani si 11 luni nu am mai avut posibilitatea de a mai plati ratele, iar pe data de 19.11.2010 a fost ridicat autoturismul in urma caruia au lasat un proces verbal semnat de firma de leasing. Dupa 2 ani si doua luni am primit instiintare de la Asset Portfolio Servicing Romania ca avem de plata suma de 6730 de euro, dar daca ne luam angajamentul ca vom plati ni se va face o reducere de 50%. De atunci noi platim rate lunare de 187euro. Mai avem de plata 3 rate si terminam,dar consideram toate acestea un abuz deoarece nu mai suntem in posesia bunului de foarte mult timp. Va rog sa ma ajutati. Pot recupera vreodata acesti bani pe care ii platesc degeaba? Multumesc anticipat!