avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Activitate vcornelia

Activitate vcornelia

Răspuns la discuția Semnatura falsa
Buna ziua. Am solicitat actul de arenda dar am primit un tabel cu titlu de contract de arenda. In acest tabel sunt 39 de persoane care "au semnat" pentru arenda. Atasat era o cerere in care subsemnatul arendas cere primariei sa i se deschida pozitie in registru agricol cu toata suprafata de 80 de ha. Mentionez ca acel pamant este pasune in zona defavorizata. Alte acte nu exista la primarie. Mai mult de jumatate din acea lista sunt decedate de peste 20 de ani, iar ceilalti care traiesc nu au stiut nimic de aceasta arenda. Si asa ca o paranteza nu ma incalzesc banii de la apia pentru 40 de ari dar cum poti sa iei asa abuziv 80 de ha de pamant fara nici un ban si sa ceri pozitie in registru agricol? Pentru acesti 40 de ari bunicii mei au vandut o pereche de boi cum era pe vremuri ca sa il obtina si au muncit pe branci pentru asta si vine unu si il ia pe gratis. E corect?
Răspuns la discuția Semnatura falsa
Va multumesc mult! Sa speram ca fac rost de document.
Răspuns la discuția Semnatura falsa
Am solicitat si asta dar cei de la primarie s-au balbait si in final mi s-a promis ca il am
Discuție Semnatura falsa
Buna ziua. Sunt din Orastie si detin teren in alta localitate din judet. Acum cand am cerut adeverinta pentru apia de la primaria respectiva am aflat ca terenul meu este dat in arenda. Am cerut documente si am primit lista cu vreo 40 de persoane cu specimene de semnaturi care ar fi dat terenurile in arenda. Nu mi s-a spus la cine s-a dat dar banuiesc un notar care a arendat si cumparat mai multe terenuri din zona respectiva. Pe acea lista ma aflu si eu dar numele nu este corect si nici semnatura mea. Tot in acea lista se afla persoane moarte de zeci de ani care "au semnat ". Ce pot sa fac in acest caz? Va multumesc!!!