avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1673 soluții astăzi
Forum Activitate crisgeulik

Activitate crisgeulik

Buna seara. Sunt in a doua luna de concediu prenatal, si am dus ambele concediu angajatorului. Ma intereseaza in cat timp imi vin bani si cat la suta. Din cate am inteles eu ar trebui ca mie bani sa mii dea angajatorul si el ii recupereaza de la casa de asigurari, insa el a zis k mii da cand vin de la casa de asigurari. As vrea sa imi spuneti cam cat dureaza procedura aceasta. Va multumesc
Va multumesc din suflet!
Buna seara.Va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine.Sunt angajata ca lucrator comercial la o firma publica cu jumatate de norma si la alta firma cu 2 ore adik un sfert de norma in total trei sferturi. Am ramas gravida acuma am 3 luni si vreau sa ma trec cu norma intreaga la prima firma si cele 2 ore la cealata firma.Se poate??? Angajatorul e de acord ca imi mai ia din salar.Dak se poate imi creste indemnizatia de crestere a copilului??
Am facut si facultate asta ajuta la indemnizatia de crestere a copilului??Concediul de crestere a copilului il aleg pe cel de 2 ani in tot acest timp vechimea in munca imi merge incontinuare cu norma intreaga sau cu trei sferturi de norma in caz k nu imi mai schimb contractul??Va rog sa ma ajutati sa inteleg.Multumesc din suflet