avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Activitate liianat

Activitate liianat

Haideti ca o iau de la capat, ca le-am sucit si nu prea m-a facut inteleasa (oricum multumesc pentru ca imi raspundeti la fiecare interventie a mea :) ).
Deci, mama in cauza cand a nascut, nu avea certificat de nastere, drept pentru care a luat certificatul de nastere al sorei sale, s-a dat drept ea, ca sa isi poata inregistra copilul.
In momentul de fata, pe certificatul de nastere al copilului ca si mama este de fapt trecuta mastusa lui.
Intrebarea mea este unde sa ma duc sa schimb certificatul ca sa trecem la parintii pe cine trebuie (mama naturala), si sa imi spuneti daca aceasta va plati in fata instantei pentru ca si-a luat o alta identitate cand a trebuit sa isi inregistreze noul nascut.
Multumesc
le-a facut certificate de nastere iar la numele parintilor a trecut-o pe verisoara la unul din copii ,si pe sora ei la celalalt copil.
Multumesc mult pentru raspuns.Am aflat insa intre timp de la persoana ce iiare in grija ca au certificate, dar mama lor doreste acum sa ii treaca e numele ei. Ce Mam de facut?
nu sunt foarte sigura.inca nu am primit toate informatiile. in orice caz, daca au, unde pot merge sa le schimb? si daca nu au, unde pot merge sa le fac?pentru ca am fost la evidenta populatiei de unde se scot in mod normal, si m-au trimis la primarie, de acolo la tribunal s.a.m.d
Buna ziua. As dori sa stiu cum procedez in cazul in care o mama si-a trecut la nastere ambii copii, unul pe numele surorii si unul pe numele verisoarei.(mentionez ca mama la acea data nu detinea un cetificat de nastere).
In acest moment doreste sa isi treaca copii pe numele ei. Unde trebuie sa ma adresez?
Multumesc