avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2023 soluții astăzi
Forum Activitate laura31221

Activitate laura31221

Răspuns la discuția Conducere cu permisul suspendat
da poate sa dureze....dar poate sa anunte interpolul doar pt talonul mic al masini daca in caz ca nu reusesc sa contactez pe propietarul masini? va multumesc
Răspuns la discuția Conducere cu permisul suspendat
am fost la politie vor numai decat o copie la briful mic
(talonul mic nemntesc)o sa incerc sa dau de nepotul.a spus ca altfel anunta interpolul el fiind plecat din tara mentionez ca masina este OK.eu am avut numai cartea mare ma-m uitat pe ea sant datele masini detaliat,chiar nu stiu ma-u pus in ceata le-am spus ca dau eu o declaratie poe propria mea raspundere nu vor.Se poate sa deranjeze interpolul pt.talonul masini?va multumesc
Răspuns la discuția Probleme in semnaturi
in anul 2005 sa dat o dispozitie de despagubiri;in 2010 ne-am judecat la tribunal.Tribunalu ne restiuia terenul pe care este construit peco moll si restul despagubiri dar surpriza la curte am pierdut tot...in baza legi 165/2013 am trimis dosar la primarie complect inventariat cu harta,masurator avant totul de la proces, din care tot surpriza pe data de 31-03-2014 am sunat la primarie pe data de 01-04-2014 mi sa trimis o dispozitie de despagubire,dintre care lipseste din suprafata terenului si e precizat ca este construit un teren de minibaschet de care nu e adevarat.suprafata .de minibaschet de fapt se afla peco moll intrebarea mea este;cum de nu a analizat situatia terenului sau poate au facut aceea dispozitie in 5 min.si cu o imitatie de-a primarului.Numai pe dispozitia din 2005 am semnatura originala in rest....o imitatie proasta.Se poate sa se dea o dispozitie din care sa se specifice ca exista constructii pe acel teren de care de fapt este cu totul altceva?din care atat eu cat si dansi au acte detaliate despre accest teren?este cam complicat nu???? :) va rog daca ma puteti ajuta va multumesc
(am uitat av.de la peco este de acord de-a intra in participatiune cu noi)
Răspuns la discuția Probleme in semnaturi
puteti sa-mi spuneti cu aproximativ cam cat poate sa dureze aceste etape tinand cont ca din 2005 ne cerem drepturile asupra terenului pe care exista o constructie de peco moll companie privata pe o suprafata de 515 mp dar totalul terenului este de 1748mp va multumesc anticipat
buna ziua va rog sa ma ajutati cu o problema.ma judec cu o institutie -primarie-
pentru a revendica un teren.Am analizat mai bine documentele trimise de catre primarie dintre care recursul facut de dansi,dispozitie etc nu se afla semnatura primarului ci o imitatie vizibila a primarului,la secretariat sant 3 pers cu nume diferite dar....cu aceeasi semnatura.Mai am o dispozitie din 2005 din care este semnatura adevarata a primarului,am cauta pe net ceea ce am gasit este identica cu semnatura din dispozitia din 2005.resul este o imitatie;ce sfat puteti sa-ma dati va rog nu ma-m mai confruntat cu asa ceva va multumesc;(
Răspuns la discuția Conducere cu permisul suspendat
buna ziua in legatura cu cazul meu.Am fost sunata de catre pol.ma antrebat de cartea mica a masini am spus ca eu nu o am la mine este la nepotul fiind proprietarul masini.el este plecat din tara din luna ianuarie dar nu stiu pe unde,se poate sa nu se finalizeze dosarul din aceeasta cauza?de ex,daca nepotul vine peste 2 ani ce se poate intampla?am numai cartea mare a masini pe care am tradus-o si le-am lasat la politie.ce pot face an cazul aceesta?va multumesc