avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate adrian6969

Activitate adrian6969

Răspuns la discuția Dosar penal RCA expirat
va multumesc mult miati fost de ajutor
Răspuns la discuția Dosar penal RCA expirat
deci nu mai am ce face..........dar pentru rca exirat unde precizeaza ca al art 334 nu precizeaza de rca........si imi cer scuze daca sunt prea insistent da nu vreau sa imi ieie avocatu bani degeaba.......mentionez ca masina nu e radiat sau alte probleme asigurarea e expirata nu falsa sau etc va multumesc
Răspuns la discuția Dosar penal RCA expirat
si daca puteti sa imi trimiteti un atr unde precizeaza ca dovada fara drept de circulatie nu se poate preschimba vas fi foarte recunoscator
Răspuns la discuția Dosar penal RCA expirat
se poate cere urgentare situatiei?
Răspuns la discuția Dosar penal RCA expirat
va adresez o ultima intrebare cam care ar fii solutia procurorului sau daca ati beneficiat de un asemenea caz cum sa rezolvat entru linistea mea.....eu am cautat in portal dar nu am vazut nici un dosar cu art 334 alin4 va multumesc anticipat!!!!
Răspuns la discuția Dosar penal RCA expirat
da dar pentru rca fapta nu e penala?daca gresesc sa ma corectati
Răspuns la discuția Dosar penal RCA expirat
si am mai vorbit si cu un avocat ce mia spus ca nu e fapta penala ca se pedepseste cu contraventie iar pana la solutionare imi poate recupera permisul facand o cere de recuperare a permisuli si in caz ca nu o accepta ii va ataca decizia pentru ca de regula aceste cazuri dureaza foarte mult....va rog sa imi spuneti daca se poate asa cum mia spus el sau vrea doar sa imi iei bani si sincer sunt intro situatie foarte delicata tocmai miam pierdut si serviculX-(
Răspuns la discuția Dosar penal RCA expirat
nici daca solicit procurorului de caz sa imi schimbe dovada fara drept de circulatie in una cu drept de circulatie sau sa imi restituie permisul pe parcursul anchetei?si daca sunteti amabil sa imi raspundeti legea zice ca fara asigurare se pedepseste penal?eu stiam ca e contraventie si daca ati avut cazuri asemanatoare cum sau terminat ?nu am cazier e prima abatere
buna am fost oprit in trafic de politia de frontiera si au depistat ca nu aveam rca si itp valabil si miau facut dosar penal retinut permis de conducere fara drept de circuatie si miau eliberat a doua zi dovada dar fara pv, ma poate ajuta cineva cu demersurile care sa le fac pentru a recupera permisul ? dar din cate inteleg eu problema e ca nu precizeaza nici unde ca daca nu ai asigurare e penal masina nu e radiata etc are numere de italia ce este de facut????? mau incadrat la art 334 alin 4 #-o
am fost condamnat la consemnare la sfarsit de saptamana si sa urmez un curs de scoala sau formare profesionala.....etc va rog sa imi spuneti ce obligatii imi revin