Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce obligatii imi revin? Am fost condamnat cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce obligatii imi revin? Am fost condamnat cu consemnare

am fost condamnat la consemnare la sfarsit de saptamana si sa urmez un curs de scoala sau formare profesionala.....etc va rog sa imi spuneti ce obligatii imi revin
Buna seara,

(1) Măsura educativă a consemnării la sfârşit de săptămână constă în obligaţia minorului de a nu părăsi locuinţa în zilele de sâmbătă şi duminică, pe o durată cuprinsă între 4 şi 12 săptămâni, afară de cazul în care, în această perioadă, are obligaţia de a participa la anumite programe ori de a desfăşura anumite activităţi impuse de instanţă.
(2) Supravegherea se face sub coordonarea serviciului de probaţiune.

Toate obligatiile impuse de instanta vor fi cuprinse in sentinta ce vi se va comunica.

Supravegherea executării obligaţiilor impuse de instanţă se face sub coordonarea serviciului de probaţiune.

O seara buna!